Manager Regional Vânzări

15 mai 2017, 10:20

Candidatul ideal pentru  postul de Manager Regional Vânzări:

  • Studii superioare
  • Abilităţi excelente de comunicare
  • Persoană hotărâtă, fermă, cu încredere în propriile forţe
  • Experienţă managerială de minimum 5 ani, dobândită în domeniul vânzări
  • Capacitatea de auto-organizare şi creativitate, respectiv o largă viziune strategică
  • Cunoaşterea limbii maghiare reprezintă un avantaj
  • Cunoştinţe solide de operare PC

Descrierea jobului de Manager Regional Vânzări:

  • Stabilirea obiectivelor de vânzări, în conformitate cu strategia companiei, elaborată de către top management
  • Supervizarea şi coordonarea activităţii managerilor de filială din regiunea alocată
  • Monitorizarea şi asigurarea unei bune funcţionări a filialelor
  • Dezvoltarea vânzărilor de pe zona alocată (recolarea de noi pieţe, deschiderea de noi filiale, analizarea concurenţei)
  • Gestionarea activităţilor legate de resursele umane ale organizaţiei (recrutare şi selecţie)
  • Menţinerea şi îmbunătăţirea relaţiei profesionale cu clienţi cheie ai companiei
  • Elaborarea activităţilor operaţionale zilnice, îndeplinirea atribuţiilor administrative
  • Întocmirea unor statistici, rapoarte pentru transmiterea lor către conducere
  • Maşină de serviciu, laptop, telefon
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională
  • Pachet salarial motivant şi competitiv
  • Oportunitatea de a activa într-o echipă de succes

Suntem o companie dinamică, jucător important pe piaţa componentelor şi accesoriilor auto din Centrul şi Estul Europei, în plină dezvoltare, cu o experienţă de peste 19 ani în domeniul auto. În Ungaria suntem lideri de piaţă, iar în România suntem într-o dezvoltare continuă, ocupând o poziţie importantă pe piaţa componentelor auto.

Comercializăm componente şi accesorii auto de la 200 de furnizori din 35 de ţări din lume. Cu ajutorul catalogului electronic TradeOnWeb care a fost conceput şi dezvoltat de compania noastră, asigurăm un serviciu unic în regiune.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi: www.unixauto.ro