Analist site-uri logistice Renault

14 noiembrie 2016, 10:10

Candidatul ideal pentru  postul de Analist site-uri logistice Renault:

• Studii superioare
• Cunostinte avansate de limba Engleza si Franceza;
• Experienta in pilotaj transport si organizare transport
• Buna cunoastere a instrumentelor informatice (Word,Excel,Powerpoint)
• Cunoasterea Geografiei Europei Extinse
• Autonomie, rigoare, creativitate
• Capacitate negociere si capacitate de comunicare scrisa si orala
• Capacitate de sinteza, reactivitate si atentie la detaliu
• Orientare rezultat si satisfactie client
• Capacitate de lucru in transversal
• Capacitate de ascultare
• Capacitate de lucru in echipa

Descrierea jobului de Analist site-uri logistice Renault:

• Gestioneaza noile site-uri de furnizori si uzine Renault, necesare pentru crearea documentatiei transport;
• Se implica in procesul de modificarea a conturilor de furnizori in sistemele Renault.
• Valideaza si trateaza cererile primite prin Workflow pentru furnizori piese auto si transportatori, de modificare a datelor, de creare a noului site si de stergere a vechiului site;
• Defineste distantele pentru site-urile logistice din zonele: Europa; Maroc; Rusia, Turcia (Geocodare)
• Participa in procesul de transfer al site-ului furnizor;
• Integreaza cererile de modificare a contului cerute de cumparatori/Sefi Proiect Supply Chain,
• Pune in aplicare modificarile necesare pentru integrarea schimbarilor de sourcing in functie de detaliile transferului;

Grupul de origine franceza RENAULT, care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN, va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului.
Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi:  www.gruprenault.ro