Asistent Piese de Schimb

31 iulie 2017, 13:47

Candidatul ideal pentru  postul de Asistent Piese de Schimb:

CERINTE:
- Studii finalizate, de preferat în domeniile economic sau tehnic
- Experienţă în gestiune, contabilitate primara, facturare
- Experienţă de lucru cu clienţii şi furnizorii
- Cunoştinţe avansate de operare PC - Word, Excel
- Cunoştinţele de limba engleză constituie un avantaj

PROFIL CANDIDAT
- Seriozitate, dorinţă de învăţare permanentă
- Organizare şi rigurozitate

Descrierea jobului de Asistent Piese de Schimb:

RESPONSABILITATI:
- Introduce în sistemul de gestiune facturile de la furnizorii interni sau externi
- Gestionează bazele de date cu clienţi/ piese/ echipamente din parc
- Emite facturi de vânzare în concordanţă cu cererile clienţilor sau pe baza proformelor întocmite anterior
- Întocmeşte devize în sistemul de gestiune pe baza referinţelor primite de la colegi sau clienţi
- Se preocupă de arhivarea fizică şi electronică a documentelor emise şi urmăreşte buna aranjare şi organizare a documentelor
- Participă la inventare periodice şi anuale şi întocmeşte rapoarte lunare privind activitatea de service
- Menţine relaţia cu departamentul contabil asupra încasărilor, situaţiei cont client şi avansuri

Descrierea companiei:

IPSO Agricultură
Numărul 1 pe piața de mașini și utilaje agricole
Cu o experiență de 20 de ani în domeniul agriculturii și 380 de angajați în 8 centre regionale în 2016, IPSO Agricutură este numărul 1 pe piața utilajelor agricole din România. Rezultatele obținute în 2015 de IPSO Agricultură confirmă poziția sa de lider pe piață din România.
Compania este parte a grupului francez Monnoyeur, cu o rețea de birouri extinsă în 9 țări din lume, cele mai multe din Europa.
IPSO Agricultură oferă soluții integrate producătorilor agricoli din România, piese de schimb, service în câmp și pregătirea operatorilor.
Mărcile pe care le deține în portofoliu confirmă forța pe care o are compania în domeniu și reputația pe care a reusit să și-o construiască din 1996 până în prezent.
IPSO Agricultură este importator unic autorizat al mașinilor și utilajelor John Deere, cel mai mare producător de utilaje agricole la nivel mondial. Compania oferă fermierilor din România o gamă completă de tractoare, combine de recoltat, prese de balotat, mașini de erbicidat, utilaje de cultivare și sisteme de management agricol marca John Deere.

Pentru detalii va invitam sa accesati site-ul www.ipso.ro.