Conceptor Proces (montaj, vopsitorie, ambutisaj, piese prismatice)

19 septembrie 2017, 12:54

Candidatul ideal pentru  postul de Conceptor Proces:

- Studii superioare tehnice in domeniul Inginerie Auto: IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica;
- Cunostinte generale despre Motor / Cutie Viteza;
- Cunostinte productia pieselor din Aluminiu;
- Bune cunostinte de desen tehnic si CATIA V5;
- Cunostinte solide pentru proiectare tehnologica;
- Cunostinte solide despsre cotare ISO;
- Cunostinte generale despre prelucrare pe centre de uzinaj;
- Bune cunostinte de limba engleza, limba franceza reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului de Conceptor Proces:

- Realizeaza definirea, dezvoltarea, integrarea si evolutia pieselor de proces sau de organe, de fabricatie, in conformitate cu obiectivele de Calitate - Costuri - Termene ale proiectului:
* realizeaza studiu de fezabilitate industriala produs / proces si pregateste produsul pentru fabricare;
*defineste procesul de fabricatie (proceduri si instrumente, dimensionare, taiere, secventiere, obiective de timp ...), dezvolta documentatia aferenta si se asigura de aplicarea de catre producator;
* valideaza procesul prin realizarea de machete numerice si fizice;
efectueaza punerea in functiune a procesului specificat si participa la rezolvarea problemelor de fabricație;
* participa la punerea in aplicare a planului de monitorizare.
- Contribuie la imbunatatirea performanței prin dezvoltarea de standarde si automatizarea sarcinilor repetitive, ameliorand instrumentele si metodele de proiectare, partajand bune / rele practice.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi:  www.gruprenault.ro