Consilier service auto Tinichigerie-Vopsitorie

14 septembrie 2017, 13:15

Candidatul ideal pentru  postul de Consilier service auto Tinichigerie-Vopsitorie:

• Studii universitare tehnice de preferat in domeniul auto;
• Experienta in activitatea de service de minim 3 ani;
• Cunostinte tehnice auto la nivel avansat;
• Cunostinte de limba engleza la nivel de conversatie;
• Orientare catre client;
• Abilitati de negociere si vanzare;
• Cunostinte solide de operare PC;
• Permis de conducere categoria B cu experienta in condus.

Descrierea jobului de Consilier service auto Tinichigerie-Vopsitorie:

• Raspunde cererilor primite telefonic sau direct de la clienti, ofera informatii adecvate si programeaza clientii la interventii;
• Identifica problemele clientilor si le ofera consultanta in rezolvarea acestora propunand solutii tehnice;
• Evalueaza problemele si estimeaza costurile de reparatie;
• Completeaza fisele de receptie si comenzile de lucru pentru autovehicule;
• Mentine legatura cu clientii si ii informeaza asupra stadiului lucrarilor.

Oferta :
• Pachet salariu atractiv (salariu fix+comision);
• Tichete de masa;
• Oportunitatea de a lucra la standarde de calitate inalte, intr-un mediu profesionist;
• Cursuri de dezvoltare profesionala.

Autoklass Center s-a nascut din dorinta de a oferi mai mult decat o masina: o solutie personalizata. Pentru asta se bazeaza pe intelegerea profunda atat a masinilor comercializate, cat si a oamenilor. Pentru fiecare exista masina potrivita iar Autoklass Center este gata sa va ajute sa o gasiti pe a dumneavoastra, in functie de personalitatea si stilul dumneavoastra de viata. Autoklass Center este mai mult decat un dealer auto, este un bun partener de drum. Autoklass Center, primul centru autorizat Mercedes-Benz la standarde de marca din Romania cu 7 locatii nationale, apartine Romstal Group. Autoklass Center Bucuresti a fost infiintata in 2003, iar in anul 2007 devine grup ca urmare a fuziunii prin absorbtie a Autoklass SA Sibiu (2001) si Autoklass SRL Constanta (2000), compania are in prezent sucursale in Bucuresti (Mihai Bravu), Ilfov (Chitila, Pipera), Sibiu, Constanta, Ploiesti si Timisoara.

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi  www.autoklass.ro