Consilier service Caroserie

14 martie 2017, 11:15

Candidatul ideal pentru  postul de Consilier service Caroserie :

Poti fi noul membru al echipei noastre, daca ai:
• Studii superioare tehnice (de preferat Autovehicule rutiere);
• Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
• Cunoasterea si intelegerea activitatii de service;
• Cunostinte tehnice de baza;
• Cunostinte Audatex;
• Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
• Abilitati de organizare, planificare;
• Abilitati de vanzare, negociere;
• Abilitati de consiliere, putere de convingere;
• Pasionat de domeniul auto;
• Dorinta de invatare;
• Cunostinte limba engleza (tehnic);
• Permis categoria B;
• Cunostinte temeinice de operare pe computer (minim Office).

Descrierea jobului de Consilier service Caroserie :

Pe acest post va trebui sa:
• Programarea clientilor in service;
• Intocmirea devizelor estimative, normarea contractelor de reparatie (in Audatex si Cross);
• Solicitarea acceptelor de plata/intrare in reparatie sau a documentelor lipsa de la dosar;
• Deschiderea dosarelor de dauna pentru societatile cu care avem o intelegere in acest sens;
• Inlocuirea consilierul de service caroserie in perioadele de absenta:
- Prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor de service ale companiei;
- Consilierea clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;
- Estimarea costurilor comenzii;
- Incheierea Contractului de Service;
- Receptionarea si inspectia preliminara (vizuala) a masinii;
- Livrarea autoturismului si instruirea clientului dupa efectuarea inspectiei finale – care confirma efectuarea tuturor lucarilor solicitate de client.

In cadrul echipei noastre vei gasi:
• Un mediu de lucru placut, profesionist si dinamic;
• Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
• Un pachet salarial motivant: salariu fix + bonus legat de performanta + alte beneficii.

Succesul Avia Motors sta in fiecare membru al echipei ! Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei.

Politica de resurse umane Avia Motors urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa puternica, unita si implicata in construirea succesului companiei. Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate?

Poti veni si tu in echipa Avia Motors!Trimite un CV si o Scrisore de intentie la adresa de e-mail hr@aviamotors.ro sau prin fax la nr. (021) 209. 40.27. Aplicatiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidatii selectati vor fi contactati.