Consilier tehnic

6 ianuarie 2017, 12:02

Candidatul ideal pentru  postul de Consilier tehnic:

  • Studii medii/superioare;
  • Experienta in domeniul vanzari pieselor auto;
  • Bune cunostinte de operare PC: Word, Excel, Outlook (cunoasterea SAP constituie avantaj);
  • Flexibilitate;
  • Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
  • Meticulozitate si acuratete;
  • Cunoasterea programelor de identificare piese auto constituie avantaj.

Descrierea jobului de Consilier tehnic:

  • Proceseaza ofertele si comenzile clientilor alocati conform standardului de ofertare/comanda.
  • Identifica produse pe baza cataloagelor de specialitate;
  • Prezinta si promoveaza produselor clientilor alocati;
  • Urmareste realizarea targetului;
  • Relationeaza in mod direct, in baza politicilor de vanzare ale companiei, cu clientii alocati.
  • Urmareste cresterea vanzarilor pe clienti alocati.
  • Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie moderna in continua dezvoltare;
  • Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic;
  • Salarizare motivanta.

Compania MATEROM este o afacere românească de familie, dinamică, cu peste 18 ani de experienţă, care îşi desfăşoară activitatea în domeniul importului şi distribuţiei de piese auto cu pasiune, profesionalism, comunicând în mod activ cu clienţii şi furnizorii, pentru a realiza conexiuni profitabile între cei mai renumiţi producători din industia automotive şi consumatorii finali.

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi  www.materom.ro