Consultant Tehnic - Piese Utilaje

15 iunie 2017, 11:14

Candidatul ideal pentru  postul de Consultant Tehnic

  • bun simt tehnic (cunostinte in mecanica auto sau utilaje de constructii)
  • absolvenţi studii medii
  • abilitati bune de comunicare;
  • cunoștinţe operare calculator
  • capacitate de planificare, organizare si prioritizare a activitatii;
  • atenţie distributivă
  • responsabilitate, seriozitate - rabdare, atentie la detalii

Descrierea jobului de Consultant Tehnic

Responsabilitati:

  • recepţionează / verifica cantitativ si calitativ toate marfurile
  • preia cereri de oferta si comenzi telefonice / email / fax / whatsaap, etc
  • identifica in programe specializate produsele solicitate de clienti
  • oferteaza produse prin telefon, email, fax, etc
  • factureaza produsele care urmeaza sa fie livrate
  • pregătește / ambaleaza marfa pentru expediere
  • intocmeste documente de expeditie
  • urmareste si informeaza in mod constant clientii despre statusul produselor comandate.
  • raspunde de gestionarea intregului stoc;
  • participă la inventarele periodice
  • pastreaza documente justificative
  • pastreaza si intretine ordinea si curatenia la locul de munca
  • comunica permanent cu colegii de la sediul central

Beneficii:

  •  pachet salarial atractiv
  • tichete de masă
  • lucru ȋntr-o echipă tȃnără și dinamică
  • stabilitatea postului pe termen lung
  • prime
  • alte beneficii (la interviu)

Suntem cel mai mare depozit independent de piese JCB ® din Romania.
Detinem in stoc mii de articole JCB ®, reprezentand piese de schimb, consumabile si accesorii JCB ® cu puncte de desfacere in Turda, Otopeni si Iasi (in curand)
JCB este brandul numarul 1 la nivel european in segmentul utilajelor de constructii.
Nuevo Construct are sediul social in municipiul Turda, Jud. Cluj
Va invitam sa faceti parte din echipa nostra.

Pentru mai multe detalii, vizitati site-ul nostru www.pieseutilaje.ro