Inginer autovehicule rutiere

4 septembrie 2017, 11:55

Candidatul ideal pentru  postul de Inginer autovehicule rutiere:

  • Studii superioare profil autovehicule rutiere;
  • Cunostinte de mecanica auto;
  • Abilitati de comunicare, planificare,coordonare si relationare cu clientii;
  • Cunostinte de operare calculator;
  • Persoana organizata si ordonata;
  • Permis de conducere categoria B (constituie un avantaj categ. C )

Pot aplica la acest job si inginerii debutanti, care doresc sa se dezvolte in acest domeniu.

Descrierea jobului de Inginer autovehicule rutiere:

Responsabilitati:

  • Organizeaza si urmareste activitatea de intretinere si reparatii;
  • Primeşte clientii în receptia unitătii service;
  • Preia autovehiculele si le introduce în unitatea service dupa intocmirea inventarului;
  • Intocmeste fisa de constatare tehnica si necesarul de piese si materiale pentru autovehiculul introdus in reparatii;
  • Repartizeaza lucrarile, în funcţie de intervenţiile necesare, personalului productiv;
  • Efectueaza programari ale autovehiculelor care urmeaza sa intre in unitatea service;
  • Intocmeste urmatoarele documente: ordinul de reparatie, fisa tur autovehicul, fişa revizie, certificatul de control, devize de reparatie, rapoartele necesare puntru unitatea service;
  • Organizeaza si urmareste controlul de calitate pe faze de lucrari si final pentru activitatea de intretinere si reparatii auto;

Beneficii:

  • Salariu fix + bonusuri + tichete de masa;
  • Contract de munca pe durata nedeterminata;
  • Lucru intr-o echipa bine organizata;
  • Oprtunitatea de dezvoltare profesionala.

Companie specializata in comercializarea de autovehicule Dacia, Renault, Nissan fiind concesionar Dacia si Renault din judetul Arad. Alte activitati derulate de companie sunt cele legate de partea de service auto, garantie si post garantie, comercializarea piese auto de origine, cat si activitatea de taximetrie, rentacar, leasing, broker asigurari.

Pentru detalii va invitam sa accesati site-ul www.verbita.ro