Inginer electromecanic

12 iulie 2016, 6:47

Candidatul ideal pentru  postul de Inginer electromecanic

• Studii superioare tehnice, specializarea: Electromecanica, Electronica sau Automatizari;
• Cunostinte electrica, mecanica, pneumatica;
• Abilitati tehnice;
• Orientare spre client;
• Cunoasterea limbii engleze si/sau germane nivel mediu.

Descrierea jobului de Inginer electromecanic

• Realizarea lucrarilor de intretinere si reparatii cu grad mediu si ridicat de dificultate pentru echipamentele de montaj conform planurilor de reparatii si conform indicatiilor superiorilor precum si a documentatiei privind modul de desfasurare a verificarii;
• Analiza cauzelor defectelor, diagnosticarea acestora, stabilirea tipului si a modului de indepartare a deficientei si defectului;
• Intocmirea necesarul de noi echipamente;
• Efectuarea operatiilor de mentenanta preventiva conform planului de mentenanta si de mentenanta corectiva, precum si completarea documentatiei aferente acestor lucrari;
• Punerea in functiune a noilor linii de montaj transferate din cadrul companiei;
• Indeplinirea cerintelor sistemului de management;
• Participarea la procesul de imbunatatire continua din cadrul mentenantei.
• Participarea activa la transferul liniilor de productie.

Descrierea companiei

Compania Marquardt
Istoria concernului Marquardt incepe in anul 1925 ca afacere de familie, in Rietheim-Weilheim Germania, ajungand in prezent la 13 filiale localizate pe patru continente: Europa, Africa, Asia si America.
La nivel international, echipa Marquardt inglobeaza peste 8000 de angajati, continuand sa creasca si sa inoveze.
In Sibiu, Marquardt si-a inceput activitatea in anul 2006, avand in prezent cinci segmente de productie: Injectie mase plastice, Electronica, Asamblare, Vopsire industriala si Microcomutatoare.
In anul 2008 s-au pus bazele Centrului de Cercetare-Dezvoltare, care are in prezent urmatoarele domenii de activitate: Dezvoltare software, Testare functionala si Validare software, Proiectare mecanica, Dezvoltare hardware, Testare prototipuri.
Produsele noastre se adreseaza in special industriei automotive, portofoliul incluzand clienti ca Mercedes-Benz, Chrysler, Porsche, Jaguar, Maserati, Volkswagen, Audi, BMW, Peugeot, Citroen, Renault, dar au aplicabilitate si in alte domenii: electrocasnice, sisteme audio, echipamente industriale.

Beneficii
• Pachet salarial atractiv (incluzand al 13-lea salariu, tichete de masa si prima de Paste);
• Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv;
• Acces la programe de dezvoltare profesionala;
• Pachet de beneficii nonfinanciare (reduceri/gratuitati la servicii medicale, spa&fitness, cultura&educatie, food&drinks, bricolaj, turism, service auto);
• Cantina cu firma de catering;
• Sistem de compensare a ideilor de imbunatatire;
• Petrecere de Craciun.

Aplica direct la pozitiile deschise in cadrul echipei noastre la: