Inspector Daune Auto

24 august 2016, 13:15

Candidatul ideal pentru postul de  Inspector Daune Auto:

  • Studii superioare de specialitate, profil mecanic (constituie un avantaj specializarea în Autovehicule Rutiere);
  • Experienţă pe un post similar, în instrumentarea de dosare de daună auto;
  • Excelența cunoaştere a activităţii de daune, a normelor şi legislaţiei specifice;
  • Foarte bune abilităţi de comunicare şi de inter-relaţionare cu o mare diversitate de persoane;
  • Abilităţi de rezolvare a problemelor;
  • Orientare către client;
  • Bune abilităţi de organizare a activităţii, timpului şi documentelor;
  • Gândire analitica si atenţie la detalii;
  • Cunoştinţe bune de operare pe calculator;
  • Permis de conducere auto.

Descrierea postului de Inspector Daune Auto:

  • Parcurge procesul de instrumentare a daunelor auto începând cu deschiderea dosarului de daună până la trimiterea dosarului spre aprobare, respectând normele interne şi legislaţia în domeniu;
  • Furnizează servicii prompte şi de un înalt profesionalism clienţilor, promovand o imagine pozitivă a companiei.
  • Postul este inițial pe o perioada determinata, cu posibilitate reala de prelungire.

Groupama a pătruns progresiv pe piaţa românească la finalul anului 2007 prin achiziţia BT Asigurări şi în 2008, prin preluarea Asiban şi OTP Garancia. În urma unui proces de fuziune şi integrare a rezultat Groupama Asigurări, care ocupa la finalul anului 2010 locul al patrulea în clasamentul general al companiilor de asigurări.
Compania dispune de o reţea comercială unică şi integrată, cuprinzând aproximativ 300 de agenţii şi puncte de lucru, aflate pe întreg teritoriul ţării.
Strategia de business pe care compania noastră o promovează în România a fost gândită în acord cu valorile fundamentale ale companiei, definitorii în relaţia cu clienţii, partenerii şi angajaţii săi: proximitate, responsabilitate, solidaritate.
Promotor al parteneriatelor pe termen lung, Groupama Asigurări oferă produse de asigurari de viaţă, bunuri, răspundere civilă, auto şi agricole, atât persoanelor fizice, cât şi clienţilor corporate.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi:  ww.groupama.ro/cariere/posturi-disponibile