Mecanic auto

16 februarie 2017, 11:31

Candidatul ideal pentru postul de Mecanic auto:

  • are certificat de calificare in meseria de mecanic auto,
  • are experienta de min. 1 an in meserie,
  • este ordonat, punctual si isi doreste sa lucreze intr-un service autorizat de producatorul Ford.

Descrierea postului de Mecanic auto:

  • Efectueaza lucrarile de reparatii auto repartizate de catre Responsabilul de Atelier stabilite conform comenzilor deschise;
  • Respecta tehnologia reparatiilor si conditiile de calitate impuse de catre normativele producatorului marcii;
  • Foloseste in procesul de reparatie auto numai piesele de schimb originale eliberate de catre magazia de piese;
  • Completeaza Comanda de Reparatie conform operatiilor efectuate la autovehicolul aflat in reparatie si semneza la terminarea lor;
  • Completeaza cererea de aprovizionare cu piese de schimb si consumabile conform necesarului rezultat din Comanda de Reparatie si o prezinta Gestionarului;
  • Efectueaza un control final la terminarea ciclului de reparatie pentru a se asigura de calitatea lucrarilor de reparatie;
  • Informeaza in scris prin intermediul comenzii de lucru despre lucrarile necesare a fi efectuate la autovehicolul aflat sau iesit din reparatie si de gradul de urgenta a acestora;
  • Informeaza Seful de Atelier sau Receptionerul despre toate nonconformitatile observate la autovehicolul aflat in reparatie;
  • Cere ajutorul Sefului de Atelier sau Receptionerului pentru toate problemele tehnice pe care nu le poate rezolva singur;
  • Comunica Sefului de Atelier de indata ce a terminat reparatia sau sa ia legatura cu colaboratorii pentru continuarea ciclului reparator;
  • Foloseste si are grija de sculele si dispozitivele primite in dotare cat si de cele aflate in dotarea atelierului;

Business Development Team este distribuitor si reparator autorizat FORD si Mazda
MISIUNEA BDT este sa furnizeze produse de calitate superioara, performanta si servicii la cele mai ridicate standarde, satisfacand deplin exigentele clientilor nostri.
TELURILE majore care calauzesc activitatea BDT in urmatorii ani sunt: - Obtinerea satisfactiei totale a clientilor referitor la calitate, livrare, pretul si serviciile, precum si continua lor imbunatatire; - Mentinerea unui mediu de lucru care sa aduca satisfactie personalului; - Competitia continua care sa asigure cresterea si prosperitatea firmei si a personalului.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi:  www.bdt.ro