Mecanic auto

24 aprilie 2017, 7:05

Candidatul ideal pentru postul de Mecanic auto:

Cerinte

  • Cunostinte solide practice si teoretice de mecanica si electromecanica;
  • Minimum 3 ani experienta ca mecanic auto;
  • Diploma de calificare in meseria de mecanic auto;
  • Experienta in folosirea instrumentelor de diagnoza;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu (termeni tehnici) constituie un avantaj;
  • Integritate si corectitudine;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea postului de Mecanic auto:

Efectueaza lucrari in atelierul de Mecanica-Electrica, pentru a acoperi nevoile clientilor si pentru a maximiza productivitatea si gradul de utilizare a atelierului. Raporteaza Sefului de Atelier Mecanica- Electrica

Principalele responsabilitati

  • Examinează vehiculele Toyota si Lexus programate pentru reparatii, depisteaza defecţiunile in atelier sau in timpul testului de drum, folosind tehnologiile si cunostintele acumulate despre vehiculele in cauza;
  •  Efectuează fiecare lucrare in intervalul de timp alocat, pentru a mentine productivitatea muncii;
  • Respecta procesele principale, pentru a atinge obiectivele stabilite de calitate si eficienta;
  • Colaboreaza cu restul colegilor pentru a dezvolta procese imbunatatite si mai eficiente
  • Oferă clientilor explicatii tehnice, dacă este solicitat de supervisorul direct, astfel incat sa faca dovada cunostintelor tehnice in domeniu
  • Asistă si coordonează colegii mai putin pregatiti pe un anumit model sau tehnica de lucru
  • Participa la cursuri de specialitate (de ex. despre noile modele Toyota, tehnologii sau echipamente noi pentru atelier) si obtine certificarile necesare pentru efectuarea reparatiilor
  •  Colaborează cu ceilalti angajati ai atelierului pentru a asigura clientilor servicii ireprosabile
  • Raportează problemele tehnice folosind procedurile corespunzătoare
  • Răspunde personal de intretinerea zilnica a echipamentului atelierului şi raportează defecţiunile echipamentelor sau probleme de rezolvat

Descrierea companiei:

Toyota Bucuresti Nord face parte din Grupul Inchcape, o companie multinationala britanica cu o istorie de peste 160 de ani, cotata la Bursa din Londra incepand cu 1958. Inchcape si-a propus ca obiectiv principal sa devina cel mai de incredere distribuitor si retailer auto din lume. Astfel, toate programele si serviciile Toyota Bucuresti Nord au in centru Clientul, iar implicarea angajatilor nostri sta la baza satisfactiei complete a acestora.

 Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi: www.inchcape.ro