Mecanic Auto- Atelierul de Mecanica PORSCHE

2 decembrie 2016, 11:43

Candidatul ideal pentru postul de Mecanic Auto:

  • studii medii,
  • specializări tehnice,
  • vechime în domeniul auto de minim 1 an,
  •  implicare şi angajament.

Descrierea postului de Mecanic Auto:

  • Realizarea lucrărilor de reparaţie şi întreţinere solicitate de client în contractul de reparaţie la standardele de calitate indicate şi cerute de către producător în documentaţia de reparaţie
  • Completarea cu exactitate pe contractul de service
    1. lucrări, operaţii şi verificări efectuate
    2. rezultatele verificarilor si valorile masurate
    3. cauzele defectelor constatate / cod defectiune,
    4. recomandari necesar piese de schimb
    5. control vizual.
  • Verificarea stării generale a automobilelor clienţilor şi determinarea şi documentarea defecţiunilor care nu au fost remediate în cadrul actualului contract de lucru;
  • Realizarea şi completarea formularelor obligatorii: protocol de diagnoză, fişă de revizie, fişa garanţie etc.;
  • Identificarea şi aducerea din magazie a necesarului de piese şi consumabile pentru fiecare lucrare;
  • Anunţarea şefului de atelier, a consilierului şi a disponentului în cazul în care sunt constatate şi alte probleme în timpul reparaţiei (în cazul în care clientul nu este de acord cu remedierea lor, acestea se vor trece pe contract ca necesar);
  • Piesele de schimb neconforme înlocuite în regim de garanţie se vor preda către magazia de garanţii;
  • Ambalarea şi amplasarea pieselor vechi, înlocuite la autovehiculul clientului în portbagajul autovehiculului clientului, dacă pe contractul de reparaţie nu se specifică altceva;
  • Protejarea autovehiculului clientului cu huse şi folii de protecţie;
  • Asigurarea curăţeniei la locul de munca;
  • Anunţarea imediată a şefului de atelier în cazul deteriorării vreunui echipament sau sculă aflată în utilizare;
  • Realizarea indicatorilor de performanţă conveniţi (ore productive realizate, randament şi încărcare);Documente de semnat:
    1. Contract de reparaţie,
    2. Formular de revizie ( checklist )
    3. Bon de livrare piese.

Descrierea companiei:

Porsche Inter Auto Romania infiintat la 01.08.2007 in urma separarii activitatii de retail de cea de import grupeaza cinci dealeri proprii: Porsche Bucuresti Nord, Porsche Bucuresti Aviatiei, Porsche Bucuresti Vest 1, Porsche Bucuresti Vest 2 si Porsche Timisoara.

Pentru mai multe detalii despre companie, vă rugăm vizitați: www.porscheinterauto.ro