Mecanic de întreţinere (matriţe / ştanţe şi utilaje)

24 octombrie 2016, 13:04

Candidatul ideal pentru postul de Mecanic de întreţinere :

  • Studii medii – şcoală profesională sau liceu cu  profil tehnic
  • Norme de securitate a muncii
  • Cunoştinţe în domeniul mecanic – nivel mediu
  • Atenţie la detalii – nivel mediu
  • Dexteritate manuală – nivel avansat
  • Judecată/Rezolvarea problemelor – nivel mediu
  • Minim 1 an experienţă într–un un post similar

Descrierea postului de Mecanic de întreţinere:

  • Asigură întreţinerea matriţelor,
  • Asigură  schimbul de matrite pe maşinile de turnat şi a utilajelor aferente acestora
  • Se ocupă de întreţinerea preventivă şi corectivă a matriţelor

FAIST Mekatronic este parte integranta a grupului britanic FAIST, o multinationala avand 24 de fabrici de manufacturare si logistica in Europa, Asia si America.
Incepand din 2005 fabrica FAIST din Oradea este furnizor de componente pentru infrastructura telecom şi industria auto, cu un numar de angajati de peste 1300, aflandu-se  in continua extindere.
Viziunea noastra este de a deveni lideri in furnizarea de piese turnate din aluminiu, cu înaltă precizie de prelucrare mecanica si tratament de suprafata, oferind satisfactie clientilor prin inovatii tehnologice, la nivel international.

Pentru mai multe informaţii  vă rugăm să vizitati site-ul nostru www.faist.net sau să trimiteţi CV-ul la adresa resurseumane@faistlightmetals.com