Regional Key Account Manager - Automotive (Sud - Est)

3 februarie 2017, 11:22

Candidatul ideal pentru  postul de Regional Key Account Manager:

Dacă îți dorești o carieră profesională în domeniul auto, ești pasionat de noutăți, tehnică, mașini și dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică, ești flexibil, gata să înveți oricând ceva nou și îți urmărești obiectivele, atunci locul tău este în echipa noastră.

Așteptăm de la tine:

  • Să ai pasiune pentru computerele pe roţi - automobile, convins fiind de inovația continuă din acest domeniu
  • Să ai studii în domeniu tehnic și experienţă de vânzare de cel putin 3 ani în domeniul automotive
  • Să ai atitudine proactivă, deschidere spre nou și să te caracterizeze optimismul
  • Să gândeşti 'out of the box' - întotdeauna în soluţii şi nu în probleme
  • Să ai inițiativă, iar ideile de îmbunătățire să facă parte din rutina ta
  • Să te identifici cu lucrul în echipă şi să ai capacitate de relaţionare cu toate nivele ierahice
  • Să te orientezi către client şi către dezvoltarea de noi portofolii
  • Să stăpâneşti la nivel avansat programele de MS Office şi limba engleză
  • Să îţi facă plăcere să călătoreşti şi să descoperi noi oportunităţi

Descrierea jobului de Regional Key Account Manager:

Responsabilități:

  • Să promovezi piesele originale OE Mercedes la clienții B2B
  • Să te preocupi de realizarea obiectivelor anuale de vânzari, utilizând strategia și resursele companiei în modul cel mai optim
  • Să te asiguri de dezvoltarea și exploatarea pieței pe segmentul alocat - comerț cu piese de schimb de origine
  • Să identifici noi oportunități de afaceri
  • Să menții și să dezvolți relațiile cu clienții cheie, existenți si potențiali
  • Să prezinţi și să promovezi soluțiile și serviciile oferite de compania noastră în regiunea alocată
  • Să te asigurari de implementarea și respectarea standardelor de vânzare specifice mărcilor pieselor de origine
  • Să ne propui soluții de îmbunătățire a productivității și a eficienței în vânzări
  • Să monitorizezi concurența și să vii cu propuneri privind strategia de diferențiere

Beneficii:

Ĩn cadrul companiei ATP Motors RO vei găsi:

  • Obiective motivante
  • O echipă unită, dinamică, pozitivă, atmosferă de respect și colegialitate
  • Feedback constructiv
  • Instruire continuă și cadrul cel mai potrivit pentru dezvoltarea ta profesională și personală
  • Mediu de lucru la cele mai ridicate standarde
  • Recompensarea performanțelor
  • Beneficii financiare în funcție de obiectivele realizate

Suntem o companie dinamică, având obiective, standarde și un mediu de lucru aliniate nivelului european. În cei 20 de ani de activitate în domeniul auto, echipa a crescut și s-a dezvoltat odată cu business-ul, astfel că astăzi avem peste 800 de angajați în firmele din grupul ATP Exodus.

Principalele firme din grup sunt:
- ATP Automotive divizia de piese auto; clienții noștri ne cunosc ca fiind lideri pe piața pieselor de schimb și a accesoriilor pentru camioane și vehicule mari prin rețeaua de sucursale deschise în România, Bulgaria și Ungaria
- ATP Motors RO, dealer pentru mărcile Mercedes Benz, Mazda, Opel, Suzuki, IVECO și MAN; oferim o gamă complexă de produse și servicii prin Centrele Autorizate de Vânzări și Service.
- ATP Transit, o componentă importantă a business-ului pe partea de transport (intern și internațional) și logistică.

În concepția noastră, totul ține de încredere. Nimic nu e prea mult, nimic nu e prea greu, iar ceea ce începem ducem la bun sfârșit. Te invităm să ni te alături și să fii parte din succesul nostru!

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi www.atp-exodus.com