Electrician (Tehnician mentenanta)

26 iunie 2017, 11:27

Candidatul ideal pentru  postul de Electrician (Tehnician mentenanta):

  • Absolvent de studii medii;
  • Cunostinte in domeniul electric;
  • Experienta in domeniul industrial, min.2 ani (lucrul in firme de productie);
  • Disponibilitatea de a lucra in 4 schimburi;
  • Cunostinte de pneumatica, hidraulica-constituie avantaj;
  • Cunostinte de automatizari constitue avantaj.

Descrierea jobului de Electrician (Tehnician mentenanta):

Responsabilitati:

  • Efectuarea activitatilor de reparare a masinilor din aria de productie;
  • Detectarea posibilelor defectiuni si remedierea lor;
  • Oferirea de suport tehnic Operatorilor din aria de productie si Tehnicienilor de calitate;
  •  Reduce timpul de stationare la masini;
  • Actualizarea listei de piese de schimb necesare.Beneficii:
  • Pachet salarial incluzand primele specifice productiei ( calitate si cantitate) + tichete de masa;
  • Plata orelor suplimentare conform legislatiei;
  • Transport gratuit.

Descrierea companiei:

Are you auto-motivated? Welcome!
Continental develops intelligent technologies for transporting people and their goods. As a reliable partner, the international automotive supplier, tire manufacturer, and industrial partner provides sustainable, safe, comfortable, individual, and affordable solutions. In 2015, the corporation generated sales of €39.2 billion with its five divisions, Chassis & Safety, Interior, Powertrain, Tires, and ContiTech. Continental employs more than 208,000 people in 55 countries.
We want you at our facility in Timisoara!

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi:  www.contitech.de