Operator derulare - logistica vanzari auto

10 aprilie 2017, 13:47

Candidatul ideal pentru postul de Operator derulare - logistica vanzari auto:

  • Persoana cu experienta in domeniul auto, organizata si constiincioasa.
  • Minime cunostinte de contabilitate primara sau achizitii.
  • Cu atitudine orientata catre client.
  • Punctuala, responsabila, capabila de lucru sustinut.
  • Cunostinte Microsoft Office avansate.

Descrierea postului de Operator derulare - logistica vanzari auto:

  • Responsabila de derularea si logistica masinilor noi auto - realizeaza receptiile, transferurile intre locatii, facturile de vanzare.
  • Tine evidenta dosarelor de vanzare ale masinilor noi.
  • Tine evidenta actelor masinilor demo, inmatricularile, asigurarile masinilor din parcul de demo, precum si stocul de numere rosii.
  • Raspunde la telefoanele clientilor, face programari pentru service si vanzari.
  • Indeplineste responsabilitati de call-center.
  • Raspunde solicitarilor privind derularea in bune conditii a activitatii de vanzare masini noi.
  • Raspunde de gestiunea masinilor noi si accesoriilor auto si participa la inventarierea lunara a acestora.

Arian Motors, este parte a Radacini Grup, incepandu-si activitatea pe piata auto ca service „multi-brand“ si a continuat cu deschiderea unui complex alcatuit din showroom&service in zona de vest a Bucurestiului, Arian Motors devenind dealer al renumitei marci japoneze, Mazda, pe piata auto din Romania.
Anul 2008 s-a incheiat cu inca o investitie, showroom Mazda, situat in zona de nord a Bucurestiului si astfel Arian Motors si-a consolidat avantajele sale competitive in piata: experienta si reteaua Radacini Grup, disponibilitatea permanenta a unui stoc generos pentru o livrare imediata catre clientii din Romania si servicii de calitate la cele mai inalte standarde ale producatorului nipon, devenind dealerul Mazda cu cele mai mari vanzari din Romania.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi: arian-motors.dealer-mazda.ro