Tehnician auto

28 iunie 2017, 11:14

Candidatul ideal pentru  postul de Tehnician auto:

Manpower recruteaza pentru clientul sau, partener / dealer dedicat BMW, postul de Tehnician Auto:

• Absolvent/a al unei scoli tehnice sau economice;
• Pasionat/a de domeniul auto;
• Cunostinte privind marcile BMW / MINI (reprezinta avantaj);
• Abilitati dezvoltate de comunicare si relationare, orientare catre client, implicare, atitudine pozitiva;
• Abilitati de identificare a solutiilor potrivite pentru problemele fiecarui client;
• Capacitatea de intelegere a aspectelor tehnice si comerciale ale activitatii;
• Disponibilitatea si dorinta de informare continua in legatura cu noutatile din cataloagele de piese si accesorii ale marcilor BMW si MINI;
• Spirit organizatoric, capacitatea de a lucra independent si gestiona optim timpul pentru a asigura desfasurarea impecabila a operatiunilor.

Descrierea jobului de Tehnician auto:

Responsabilitati:

• Efectuarea lucrarilor de diagnoza, intretinere si alte lucrari specifice de mentenanta si reparatii pentru autoturismele BMW si MINI;
• Efectuarea lucrarilor in garantie cu respectarea procedurilor interne;
• Utilizarea celor mai moderne tehnologii ale informatiei si comunicatiilor in activitatea cotidiana;
• Efectuarea testarilor si examinarilor conform normelor si procedurilor;
• Prioritizarea activitatilor si gestionarea fluxului de documente in operatiunile efectuate.

Beneficii:
• Ca partener / dealer dedicat BMW, compania ofera un loc de munca sigur, intr-o atmosfera placuta a unui service auto de traditie.
• Promoveaza cultura dialogului deschis si respectuos - nu doar in relatie cu clientii, ci si cu angajatii.
• Investeste in dezvoltare profesionala, oferind perspective pe termen lung.
• Pachet financiar foarte motivant.

V-am trezit interesul? Asteptam candidatura dvs.! Pentru a aplica va rugam sa accesati link-ul:

Va rugam sa trimiteti CV-ul pe adresa bmwretailcareers.recruitment@manpower.ro
CV-ul dumneavoastra va fi procesat central de Manpower Romania.
Doar candidatii potriviti vor fi contactati!

Descrierea companiei:

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower! Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success! Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro! ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness. ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.