Account manager B2B PieseAuto.ro

26 iulie 2019, 12:31

Candidatul ideal pentru postul de Account manager B2B

Ca Account Manager vei supraveghea integrarea noilor vanzatori pe platforma PieseAuto.ro. Vei fi responsabil de relatiile cu vanzatorii din portofoliul tau, de la contracte si plati pana la proceduri de lucru, monitorizare, suport si initiere in folosirea platformei pentru o experienta optima a clientilor. Colegii din echipa vor fi langa tine zi de zi pentru a te ajuta sa treci cu brio peste provocarile cotidiene. Cresterea portofoliului personal de clienti iti va garanta venituri substantiale.

  • iti place sa asculti si sa intelegi nevoile celor din jur, gasind totodata modalitati de a veni in intampinarea lor
  • esti autodidact si nu ai nevoie de un "sef" care sa iti spuna ce sa faci la fiecare pas sau care sa te verifice in fiecare moment daca iti faci treaba
  • nu iti sunt noi termenii: contract, abonament, factura, termen de plata
  • esti creativ in interactiunea cu ceilalti si consideri umorul un atu bun de folosit in situatiile stresante
  •  te motiveaza competitia si esti orientat/a catre autodepasirea limitelor personale
  • refuzul reprezinta o noua provocare prin care iti testezi si imbunatatesti aptitudinile personale
  • un zambet deschide orice usa, prin urmare asa incepi orice conversatie
  • intuiesti nativ oportunitatile de vanzare si nu iti place sa le ratezi mai ales cand comisionul se regaseste in buzunarul tau luna de luna
  • o situatie dificila reprezinta o sansa prin care te poti conecta mai bine cu cealalta persoana
  • stii cum sa schimbi cursul discutiei astfel incat sa evidentiezi avantajele unui parteneriat reciproc avantajos
  •  te integrezi usor intr-un grup de oameni cu personalitati diferite
  •  un bun negociator, vanzator organizat si comunicativ
  • experienta in vanzari servicii online business to business de minim 2 ani

Descrierea postului de Account manager B2B

Ce vei face

  • vei participa activ la conversatii online/telefonic cu potentialii clienti business, te vei asigura ca ai inteles nevoia lor si le vei prezenta avantajele pe care le pot obtine folosind platforma PieseAuto.ro
  • vei cauta cele mai bune solutii pentru provocarile intampinate de clienti
  • cu bucurie, voie buna si entuziasm vei monitoriza evolutia clientilor din portofoliu si le vei propune cele mai bune solutii de urmat pentru ca ei sa obtina reale beneficii pentru afacerea lor in baza parteneriatului incheiat
  • vei dezvolta o relatie buna cu partenerii tai, bazata pe comunicare onesta si respect reciproc
  • vei descoperi modalitati noi de extindere a portofoliului de clienti
  • iti vei pune amprenta personala in dezvoltarea acestei platforme si in relatia cu clientii tai

Ce beneficii vei avea la PieseAuto.ro

  • pachet salarial atractiv compus din salariu + comision din vanzari
  • tichete de masa, telefon si abonament inclus
  • mediul de lucru interactiv
  • sedinta de masaj saptamanala cu durata de 30 minute, realizata de profesionisti

Descrierea companiei

Lansata in 2011, PieseAuto.ro este o platformă online de anunțuri cu piese auto noi sau din dezmembrări publicate de firme și vânzători particulari. Peste 700 de companii folosesc zilnic platforma PieseAuto pe baza unui abonament. Magazinele de piese auto publică anunțuri cu piese noi, accesorii și consumabile auto, iar parcurile de dezmembrări autorizate oferă piese originale second hand provenite din mașini dezmembrate.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi  www.pieseauto.ro