Casier

9 decembrie 2019, 10:30

Candidatul ideal pentru postul de Casier

Educatie si experienta:

  • minim studii medii financiar contabile;
  • minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;

    Cerinte specifice:

  •  fara cazier;
  • cunostinte de contabilitate primara;
  • bune cunostinte de utilizare a computerului (pachetul Microsoft);

    Personalitate:

  • riguros;ordonat;
  • capabil sa lucreze in echipa;
  • bun comunicator; dinamic.

Descrierea postului de Casier

Responsabilitati specifice:
- emitere facturi fiscale pentru prestari servicii reparatii auto, vanzari marfa- piese si autoturisme, avansuri incasate de la clienti, verificarea concordantei facturilor emise cu devizul de reparatie, verificarea discount-urilor acordate conform contractelor;
- evidenta contabila a incasarilor si platilor in numerar, respectarea prevederilor legale in domeniul financiar-valutar, intocmirea registrului de casa, completarea borderourilor de incasari pentru cec-uri, bilete la ordin, inregistrarea acestora in contabilitate, alte operatiuni necesare depunerii de numerar in banca;
- urmareste impreuna cu personalul din Receptie (Service) facturarea in timp cat mai scurt a lucrarilor de reparatii efectuate; solicita personalul din Receptie (Service) reglementarea erorilor de calcul pe comenzi;
- verificarea jurnalului de vanzari si arhivarea facturilor si a comenzilor de reparatii service;
- evidenta operativa si contabila a facturilor de cumparare - stocuri, intocmire NIR-uri ;
- intocmirea facturii de garantie;
- expedierea prin posta a facturilor neridicate de clienti;
- alte lucrari solicitate de sefii ierarhici in vederea bunului mers al activitatii (arhivare facturi fiscale, comenzi atelier, participare inventare);
- disponibilitate privind instruirea in restul lucrarilor de evidenta financiar contabila a societatii;
- disponibilitate privind initierea in domeniul fiscal, prin insusirea tuturor reglementarilor directe referitoare la lucrarile intocmite.

Descrierea companiei

Dealer Volvo, in Bucuresti. Volvo reprezinta in lumea business-ului contemporan echilibrul perfect dintre o cultura corporatista moderna si traditia unor valori fundamentale: siguranta, calitate si grija pentru mediul inconjurator. Brandul Volvo a implinit peste 95 de ani de traditie a acestor valori si a principiilor bazate pe respect, responsabilitate si incredere, verificabile la proba timpului.

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi  www.primusauto.ro