Consilier / Devizier Service Auto Caroserie

10 septembrie 2018, 9:58

Candidatul ideal pentru postul de Consilier:

Pasiunea pentru autovehicule ne-a motivat sa ne dezvoltam continuu. Prezenti pe piata auto din Bucuresti inca din 1995, oferim servicii de reparatii si intretinere auto la cele mai inalte standarde de calitate in 3 locatii: Militari, Afi Controceni si Pipera.
Suntem in proces continuu de extindere a echipei si vizam recrutarea de personal pentru pozitia de Consilier/Devizier Service Auto.

Cerinte - Candidatul ideal:

  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Cunoasterea si intelegerea activitatii de service;
  • Cunostinte tehnice in domeniul auto;
  • Cunostinte operare in Audatex, GT Motive, Eurotax;
  • Permis categoria B - experienta minim 2 ani;
  • Cunostinte operare PC, pachet MS Office;
  • Abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
  • Cunostinte de contabilitate primara (gestiune stocuri, emitere facturi fiscale);
  • Abilitati de organizare;
  • Rezistenta la stres;
  • Spirit colegial, comunicativ si de echipa;
  • Dorinta de invatare si perfectionare;
  • Atentie la detalii;
  • Orientare catre atingerea obiectivelor;
  • Incredere in propriile forte;
  • Seriozitate si determinare
  • Limbi straine: Engleza;
  • Studii superioare – avantaj;

Descrierea postului de Consilier:

Responsabilitati:

  • Informeaza clientii in legatura cu serviciile oferite de service;
  • Consiliaza clientii si ofera suport pentru deschiderea si solutionarea dosarelor de daune auto;
  • Programeaza clientii pentru interventii in service conform graficului de activitate;
  • Mentine legatura cu clientii si ofera suport privind planificarea, stadiul de executie si finalizarea reparatiilor;
  • Creeaza devize estimative si transmite oferte de manopera si consumabile clientilor;
  • Creeaza nota de comanda pentru fiecare autovehicul care urmeaza sa intre in service;
  • Creeaza fisa de lucru pentru autoturismele aflate in service;
  • Mentine legatura cu departamentul de vanzari, mecanicii, clientii, magazia de piese si departamentul de facturare;
  • Monitorizeaza evolutia lucrarilor si informeaza clientii si asiguratorii daca apar situatii noi;
  • Intocmeste facturi fiscale;
  • Efectueaza gestiunea stocurilor (introduce NIR-uri si facturi externe);
  • Efectueaza receptia fizica a autoturismului si predarea acestuia la finalul lucrarilor;
  • Evalueaza gradul de satisfactie a clientilor.

Activitatea se desfasoara in cadrul noii locatii a service-ului Top Lac din Afi Cotroceni, situata in Bd. Timisoara, Nr. 8-10, Sect. 6, Bucuresti.

Beneficii:
✔ Iti oferim un mediu de lucru profesionist si modern cu o echipa mare si unita;
✔ Stabilitatea locului de munca. Suntem prezenti pe piata auto din Bucuresti inca din 1995 cu 3 unitati reparatoare: Afi Cotroceni, Militari, Pipera.
✔Dispunem de cele mai noi utilaje din domeniu auto. Folosim exclusiv tehnologie germana si produse de vopsitorie premium;
✔Punem accent pe dezvoltarea si formarea angajatilor nostri. Periodic, acestia participa la cursuri de specializare si calificare in Germania sau in Romania;
✔Contract de munca si conditii salariale foarte avantajoase - Pachet Salarial Atractiv: 2.500 – 4.500 lei Net; Bonusuri;
✔Program de lucru flexibil.

Daca intrunesti conditiile de mai sus si doresti sa te alaturi familiei noastre de profesionisti, sa te perfectionezi continuu si sa lucrezi intr-un mediu tanar si dinamic, Aplica Acum CV-ul tau. Detalii la numarul de telefon 0758 110 063.

TOP LAC SERVICE si-a inceput activitatea in anul 1995, in Bucuresti, ca unul dintre cele mai moderne ateliere de vopsitorie, printre primele dotate cu cabina de vopsit. Inca de la inceput am folosit exclusiv tehnologie germana si produse de vopsitorie premium.

Compania noastra este prezenta pe piaţa auto din Bucureşti inca din anul 1995. In aceasta perioada serviciile noastre au fost apreciate de catre numerosii nostri clienti, firma noastra efectuand reparatii la un numar de peste 90.000 autoturisme. Activitatea noastra se desfasoara in 3 locatii - Militari, Afi Cotroceni, Pipera.

Pregatirea personalului este un lucru foarte important pentru noi si de aceea, periodic, toti angajatii participa la cursuri de specializare in Germania sau in Romania.

Datorita profesionalismului, dedicarii personalului nostru si dotarilor performante, Top Lac Auto Service este Centru de Constatare a Daunelor Auto Allianz Tiriac, Generali si Groupama.

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi  www.toplacservice.ro