Consilier piese de schimb

7 martie 2022, 14:28

Candidatul ideal pentru postul de Consilier piese de schimb:

Ne-ar placea sa te cunoastem daca ai:

  • minim studii medii cu diplomă de Bacalaureat sau studii superioare,
  • atenție la detalii, abilități bune de comunicare, negociere si relaționare,
  • rigurozitate în completarea formularelor necesare desfășurării activității,
  • cunosținte medii de operare PC și softuri specializate pentru evidența stocurilor, sistem scanner,
  • experiență in activitatea unui depozit de piese de schimb (auto, camioane, utilaje agricole) sau a unui depozit de materiale poate constitui un avantaj,
  • focusat spre rezolvarea rapida a problemelor,
  • cunosterea unei limbi straine, preferabil engleza.

Descrierea postului de Consilier piese de schimb:

Atribuții principale:

  • asigură gestiunea fizică a stocului de marfă,
  • introduce marfa în stoc în baza documentelor de intrare,
  • asigură livrarea mărfurilor atât către echipa internă cât și către clienții finali,
  • lansarea si urmarirea comenzilor de piese in sistemele furnizorilor,
  • promovarea ofertei de produse şi servicii din portofoliu AgroConcept,
  • oferirea de consultanță (suport) dpdv tehnic,
  • suport in realizarea planului de vanzari PdS,
  • realizarea de sondaje solicitate de către companie.

Beneficii:

  • posibilitate de dezvoltare profesională pe termen mediu și lung într-un mediu profesionist și dinamic,
  • lucru într-o echipă tânară, energică si focusată pe atingerea obiectivelor,
  • posibilitatea de a face parte dintr-o companie mare, de succes din piață;
  • oportunități de training,
  • telefon, laptop,
  • bonuri de masă,
  • salariu motivant și comisioane conform politicii companiei,
  • asigurare de sănătate Sanaplan (Allianz).

Descrierea companiei

AgroConcept este unicul importator si distribuitor autorizat pe piata din Romania al New Holland Agriculture si unic distribuitor pentru brandurile Kverneland si Casella.

Suntem preocupati in mod constant sa atingem excelenta in domeniu prin pastrarea unui climat de incredere, respect si colaborare în relatia cu clientii si partenerii nostri.

Sustinem dezvoltarea comunitatilor rurale si cresterea sustenabila a agriculturii romanesti printr-o serie de investitii: 15 centre regionale dotate pana la finalul anului 2016 cu cele mai noi tehnologii de interventie rapida si asistenta tehnica, o echipa de management formata din experti pe piata locala si internationala, o viziune globala pentru succes la nivel local.

Daca iti doresti o cariera în AgroConcept, primul pas este să ne trimiti cv-ul la adresa cv@agroconcept.ro.

In cazul in care niciuna dintre pozitiile disponibile in acest moment nu se potriveste calificărilor și experientei tale, trimite-ne cv-ul tau, mentionand pozitia sau departamentul in care ai dori sa lucrezi.

Pentru mai multe informații , te invitam să intri pe site-ul www.agroconcept.ro