Consilier service

13 decembrie 2019, 12:34

Candidatul ideal pentru postul de Consilier service:

Daca ai:

  • Pasiune pentru domeniul auto;
  • Studii superioare tehnice finalizate - avantaj;
  • Experiență în activitatea de service – avantaj;
  • Abilități excelente de comunicare, consiliere și negociere;
  • Capacitate de organizare și planificare personală;
  • Orientare spre client și rezultate;
  • Permis de conducere cat. B, C;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Cunoștințe de utilizare PC (Office).

Descrierea postului de Consilier service:

Și iti place:

  • Consilierea clienților și soluționarea solicitărilor acestora în toate etapele procesului de service;
  • Consilierea și informarea clienților cu privire la volumul, durata și costul lucrărilor efectuate în service;
  • Promovarea activă a serviciilor, pieselor de schimb și accesoriilor disponibile;
  • Înregistrarea exactă a solicitării clientului și elaborarea comenzii de reparație;
  • Urmărirea desfășurării comenzii de reparație;
  • Preluarea /predare autovehicul către client; explicarea lucrărilor efectuate și a facturii;
  • Actualizarea bazei de date de clienți și asigurarea corectitudinii informațiilor înregistrate;
  • Întocmire devize estimative și transmitere oferte de manoperă și consumabile clienților;
  • Realizarea indicatorilor de performanță stabiliți.

Oferim:

  • Mediu de lucru profesional cu instrumente și soluții profesionale;
  • Salariu în funcție de competențe și conform realizărilor;
  • Tichete de masă în valoare de 15 lei pe zi lucrată;
  • Pachet servicii medicale private la clinicile Medici's;
  • Acces la tehnologie modernă.

Autoglobus 2000 este continuitoarea unei traditii de peste 35 de ani in domeniul vanzarii de vehicule si servicii auto. Este Dealer si reparator autorizat de constructor pentru intreaga gama de produse Opel si Citroen, IVECO, reparator autorizat Dacia si Renault, distribuitor Thule. Achizitioneaza, reconditioneaza si comercializeaza vehicule de ocazie ( second hand). Furnizor autorizat de piese de schimb, accesorii si consumabile, inclusiv gama economica pentru Dacia, Citroen, IVECO, Chevrolet si Opel. Autorizat RAR pentru toata gama de lucrari si servicii auto pentru vehicule cu sarcina maxima pana in 3,5 tone: service rapid si revizii, diagnosticare complexa, lucrari mecanice, electrice, caroserie, Inspectii tehnice periodice ( ITP). Service de roti si hotel de anvelope; Centru de constatare Daune Allianz, Asirom, Groupama, Omniasig, Uniqa. Furnizor de servicii de inmatriculare provizorie si definitiva , Asistent Broker in asigurari, Serviciu B2B.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi: www.autoglobus2000.ro