Consilier service

18 mai 2018, 13:14

Candidatul ideal pentru postul de Consilier service:

  • Calitati de negociere, comunicare scrisa si verbala;
  • Abilitati de consiliere;
  • Orientare spre obtinerea de rezultate;
  • Cunostinte operare calculator ( Office );
  • Experienta / cunostintele in domeniul auto reprezinta un avantaj;
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea postului de Consilier service:

  • Consilierea clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;
  • Estimarea costurilor comenzii;
  • Receptionarea si inspectia preliminara ( vizuala ) a masinii;
  • Livrarea autoturismului la finalul lucrarilor.

Societatea a fost înfiinţată în anul 1996, având ca obiect de activitate comerţul en-gros cu piese de schimb de origine DACIA. În anul 2000 devine Concesionar DACIA, iar din 2005 devine concesionar bi-marca Dacia & RENAULT. AMAT Piteşti, dealer autorizat de către producătorii Automobile Dacia SA si RENAULT COMMERCIAL România, cu sediul în B-dul Nicolae Bălcescu, nr. 204, Piteşti, acoperă întreaga gamă de activitaţi specifice: comercializarea gamei complete de vehicule noi DACIA & RENAULT la preţuri de la producător, service în garanţie post- garanţie şi revizii tehnice, atelier tinichigerie - vopsitorie pentru orice tip de autovehicul, inspecţii tehnice periodice (ITP) pentru orice tip de autovehicul, comercializarea gamei complete de piese de schimb de origine DACIA & RENAULT, preluări vehicule de ocazie, vânzari vehicule de ocazie, contracte buy - back, servicii asistenţă rutiera, inchirieri auto.

Pentru detalii va invitam sa accesati site-ul www.amat.ro