Consilier service mecanica electrica (cu atestat ITP)

18 februarie 2016, 18:18

Descrierea postului de Consilier service mecanica electrica :

  • Prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor de service ale companiei;
  • Consilierea clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;
  • Estimarea costurilor comenzii;
  • Programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia;
  • Incheierea Contractului de Service;
  • Receptionarea si inspectia preliminara (vizuala) a masinii;
  • Livrarea autoturismului si instruirea clientului dupa efectuarea inspectiei finale – care confirma efectuarea tuturor lucarilor solicitate de client;
  • Tine locul Inspectorului ITP in perioada concediilor si efectueaza inspectiile tehnice periodice pentru autoturisme;

CANDIDATUL IDEAL:

  • Studii superioare tehnice (absolvent Autovehicule rutiere);
  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Autorizat de institutiile specifice sa presteze activitatea de inspector ITP;
  • Cunostinte tehnice;
  • Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
  • Abilitati de organizare, planificare;
  • Capacitate de solutionare a situatiilor neprevazute;
  • Abilitati de vanzare, negociere;
  • Abilitati de consiliere, putere de convingere;
  • Pasionat de domeniul auto;
  • Dorinta de invatare;
  • Cunostinte limba engleza (tehnic);
  • Permis categoria B (de preferat si C); experienta minim 3 ani;
  • Cunostinte temeinice de operare pe computer (minim Office).

Pentru mai multe detalii, acceseaza http://www.aviamotors.ro/