Consilier vanzari piese auto

16 iulie 2019, 12:03

Candidatul ideal pentru  postul de Consilier vanzari piese auto:

ePIESA.ro isi extinde echipa!
Daca esti in cautarea unui job si vrei sa te alaturi echipei ePiesa.ro, aplica la noi pentru postul de:

  • Prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si prezentare;
  • Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat si motivat de rezultate;
  • Initiativa, perseverenta, simtul detaliului;
  • Flexibilitate si deschidere la sugestii;
  • Capacitate de lucru in echipa.
  • Cunostinte operare calculator, Internet
  • Cunostinte SOLIDE de operare baze de date pentru indentificare piese auto (PartsLink, TecDoc, baze de date furnizori, CatCar, programe originale, etc)CONDITII MINIME/OBLIGATORII:
  • Candidatul/candidata TREBUIE sa aiba experienta aprofundata in IDENTIFICARE/VANZARE PIESE AUTO de minim 3 ani.
    (Aceasta conditie este ELIMINATORIE, in consecinta rugam persoanele ce nu indeplinesc aceasta conditie sa se abtina de la a aplica!)
  • Vor fi selectati DOAR candidatii ce au raspuns la MINI INTERVIUL online (conditie ELIMINATORIE).
  • Candidatul TREBUIE sa aiba disponibilitate imediata pentru angajare/semnare contract de munca la finalul interviului (se accepta o perioada de gratie pentru preaviz de maxim 15 zile).

Descrierea jobului de Consilier vanzari piese auto:

Acest job presupune:

  • relationare cu clientii online, telefonic, cat si offline.
  • identificare, directa sau cu ajutorul echipei din back-office, a pieselor solicitate de catre clienti pe baza de serie de caroserie sau elemente tehnice de identificare;
  • procesare a comenzilor in portalul electronic;
  • lansarea comenzii de achizitie catre furnizori;
  • urmarire a statusului de aprovizionare de la furnizori;
  • pregatirea comenzii pentru livrare catre client;
  • prezentarea produselor la ridicarea comenzii de catre client;Salarizare si beneficii:
  • salariu net 3000 RON;
  • comision 1% din vanzarile realizate individual;
  • (daca este cazul) ore suplimentare platite 150%Program de lucru:
  • in ture de 8 ore+1 ora pauza de masa
    (ture L-V: 8:30-17:30, 10:30-19:30, prin rotatie 2 ture/luna, ture S: 8:30-14:30 - prin rotatie 2 ture/luna)

Descrierea companiei:

Magazin online de piese si accesorii auto pentru orice tip de autoturism. ePiesa.ro comercializeaza prin intermediul site-ului www.ePiesa.ro, piese auto multimarca inca din 2011. Cu o cifra de afaceri anuala de peste 15 milioane de euro si clienti in toata tara, este lider de piata in Romania in comertul online de piese auto.

ROAL Parts Group este francizorul ePiesa.ro pentru judetele Vrancea, Braila, Buzau, Ialomita si Calarasi. Suntem o echipa tanara, dornica de succes si cu ambitii mari.

Pentru detalii va invitam sa accesati site-ul www.epiesa.ro