Consilier vanzari piese auto

3 iunie 2019, 10:26

Candidatul ideal pentru  postul de Consilier vanzari piese auto:

ePIESA.ro isi extinde echipa!
Daca esti in cautarea unui job si vrei sa te alaturi echipei ePiesa.ro, aplica la noi pentru postul de:

  • Prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si prezentare;
  • Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat si motivat de rezultate;
  • Initiativa, perseverenta, simtul detaliului;
  • Flexibilitate si deschidere la sugestii;
  • Capacitate de lucru in echipa.
  • Cunostinte operare calculator, Internet
  • Cunostinte SOLIDE de operare baze de date pentru indentificare piese auto (PartsLink, TecDoc, baze de date furnizori, CatCar, programe originale, etc)CONDITII MINIME/OBLIGATORII:
  • Candidatul/candidata TREBUIE sa aiba experienta aprofundata in IDENTIFICARE/VANZARE PIESE AUTO de minim 3 ani.
    (Aceasta conditie este ELIMINATORIE, in consecinta rugam persoanele ce nu indeplinesc aceasta conditie sa se abtina de la a aplica!)
  • Vor fi selectati DOAR candidatii ce au raspuns la MINI INTERVIUL online (conditie ELIMINATORIE).
  • Candidatul TREBUIE sa aiba disponibilitate imediata pentru angajare/semnare contract de munca la finalul interviului (se accepta o perioada de gratie pentru preaviz de maxim 15 zile).

Descrierea jobului de Consilier vanzari piese auto:

Acest job presupune:

  • relationare cu clientii online, telefonic, cat si offline.
  • identificare, directa sau cu ajutorul echipei din back-office, a pieselor solicitate de catre clienti pe baza de serie de caroserie sau elemente tehnice de identificare;
  • procesare a comenzilor in portalul electronic;
  • lansarea comenzii de achizitie catre furnizori;
  • urmarire a statusului de aprovizionare de la furnizori;
  • pregatirea comenzii pentru livrare catre client;
  • prezentarea produselor la ridicarea comenzii de catre client;Salarizare si beneficii:
  • salariu net 3000 RON;
  • comision 1% din vanzarile realizate individual;
  • (daca este cazul) ore suplimentare platite 150%Program de lucru:
  • in ture de 8 ore+1 ora pauza de masa
    (ture L-V: 8:30-17:30, 10:30-19:30, prin rotatie 2 ture/luna, ture S: 8:30-14:30 - prin rotatie 2 ture/luna)

Descrierea companiei:

Magazin online de piese si accesorii auto pentru orice tip de autoturism. ePiesa.ro comercializeaza prin intermediul site-ului www.ePiesa.ro, piese auto multimarca inca din 2011. Cu o cifra de afaceri anuala de peste 15 milioane de euro si clienti in toata tara, este lider de piata in Romania in comertul online de piese auto.

Pentru a afla cateva informatii generale despre compania noastra, va invitam sa vizitati site-ul www.epiesa.ro

ROAL Parts Group este francizorul ePiesa.ro pentru judetele Vrancea, Braila, Buzau, Ialomita si Calarasi. Suntem o echipa tanara, dornica de succes si cu ambitii mari.

Pentru detalii va invitam sa accesati site-ul www.epiesa.ro