Consilier vanzari piese auto

8 octombrie 2018, 14:24

Candidatul ideal pentru  postul de Consilier vanzari piese auto:

  • Studii medii sau superioare finalizate;
  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara, preferabil in domeniul vanzarilor de piese auto;
  • Prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si prezentare;
  • Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat;
  • Initiativa, perseverenta, simtul detaliului;
  • Cunostinte utilizare PC (MS Office - word, excel) nivel mediu;
  • Flexibilitate si deschidere la sugestii;
  • Capacitate de lucru in echipa.

Descrierea jobului de Consilier vanzari piese auto:

Responsabilitati:

  • Furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor;
  • Consilierea clientilor privind alegerea variantei optime pentru ceea ce isi doresc;
  • Oferirea celor mai bune solutii tehnice;
  • Participare activa privind identificarea asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de imbunatatire a gradului de satisfactie al acestora;
  • Intocmirea documentelor necesare finalizarii vanzarii si livrarii produselor;
  • Cunoasterea produselor comercializate, a conditiilor de acceptare si de lansare a comenzilor, a conditiilor de plata si livrare;
  • Respectarea procedurilor interne de lucru;
  • Participarea in mod activ la realizarea obiectivului de vanzari al magazinului.

    Beneficii :

  • Pachet salarial competitiv format din salariu fix, tichete de masa, bonusuri stabilite pe criterii de performanta.

Descrierea companiei:

Euro Parts Distribution SRL comercializeaza prin intermediul site-ului epiesa, piese auto multimarca inca din o cifra de afaceri anuala de zece milioane de euro si un portofoliu foarte mare de clienti in toata tara, este lider de piata in Romania in comertul online de piese auto.

Pentru detalii va invitam sa accesati site-ul www.epiesa.ro