Consilier Vânzări Piese Schimb

12 august 2019, 14:38

Candidatul ideal pentru postul de Consilier Vânzări

Cerințe:

  • Aptitudini de comunicare, negociere, adaptabilitate;
  • Capabil să identifice piese de schimb, accesorii, în platforma proprie și ale colaboratorilor (Autonet, Autototal, Augsburg, Materom);
  • Abil în calcule matematice elementare (procente, extragere de TVA, etc);
  • Capacitate de organizare și de planificare;
  • Empatic, organizat, energic și proactiv:
  • Disponibilitate și dinamism;
  • Dedicat lucrului bine făcut și satisfacției clientului.

Descrierea postului de Consilier Vânzări

Sarcini si responsabilități:

  • Capabil să identifice piese de schimb, cunoaște normativele de timp din programele specifice ale constructorilor sau din alte programe generice, pentru alte mărci;
  • Întocmește antecalculații, obține oferte de preț, comandă piese din platforme furnizori;
  • Vinde PS clienților care vin în showroom;
  • Preia solicitările clienților venite prin telefon, e-mail sau alte canale de comunicare, identifică corect cerințele și ofertează PS, respectând politicile companiei;
  • Comandă piesele, ține legatura cu clientul și întocmește factura;
  • Expune și gestionează anvelope, accesorii, produse conexe (în diverse locații din showroom).

Beneficii:

  • Loc de muncă în condiții excelente;
  • Salariu corect, conform realizărilor;
  • Tichete de masă;
  • Pachet servicii medicale;
  • Concediu de odihnă garantat;
  • Acces la tehnologie modernă.

Descrierea companiei

Autoglobus 2000 este continuitoarea unei traditii de peste 35 de ani in domeniul vanzarii de vehicule si servicii auto. Este Dealer si reparator autorizat de constructor pentru intreaga gama de produse Opel si Citroen, IVECO, reparator autorizat Dacia si Renault, distribuitor Thule. Achizitioneaza, reconditioneaza si comercializeaza vehicule de ocazie ( second hand).

Furnizor autorizat de piese de schimb, accesorii si consumabile, inclusiv gama economica pentru Dacia, Citroen, IVECO, Chevrolet si Opel. Autorizat RAR pentru toata gama de lucrari si servicii auto pentru vehicule cu sarcina maxima pana in 3,5 tone: service rapid si revizii, diagnosticare complexa, lucrari mecanice, electrice, caroserie, Inspectii tehnice periodice ( ITP). Service de roti si hotel de anvelope; Centru de constatare Daune Allianz, Asirom, Groupama, Omniasig, Uniqa. Furnizor de servicii de inmatriculare provizorie si definitiva , Asistent Broker in asigurari, Serviciu B2B.

Pentru mai multe informații puteți vizita pagina noastră  www.autoglobus.ro