Consultant vanzari piese de schimb in domeniul auto

7 decembrie 2018, 13:26

Candidatul ideal pentru postul de Consultant vanzari piese de schimb in domeniul auto:

  • Studii superioare tehnice de preferat in domeniul auto;
  • Experienta in vanzari de piese auto reprezinta un avantaj semnificativ;
  • Abilitati foarte bune de vanzare, negociere si comunicare;
  • Abilitati de planificare si organizare;
  • Limba engleza/germana nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea postului de Consultant vanzari piese de schimb in domeniul auto:

Rolul job-ului: aprovizionarea, promovarea, vanzare produselor companiei si gestionarea portofoliului de clienti (flote de autovehicule comerciale si ateliere service independente).
In acest sens, focusul va fi pe satisfacerea nevoilor clientilor si pe dezvoltarea unor relatii productive si durabile.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (salariu fix + comision)
  • Bonusuri extra-salariale in functie de rezultatele obtinute
  • Tichete de masa
  • Oportunitatea de a te dezvolta intr-un mediu profesionist si certificat international, la nivelul recunoscut al marcii Mercedes-Benz

Autoklass Center s-a nascut din dorinta de a oferi mai mult decat o masina: o solutie personalizata. Pentru asta se bazeaza pe intelegerea profunda atat a masinilor comercializate, cat si a oamenilor. Pentru fiecare exista masina potrivita iar Autoklass Center este gata sa va ajute sa o gasiti pe a dumneavoastra, in functie de personalitatea si stilul dumneavoastra de viata. Autoklass Center este mai mult decat un dealer auto, este un bun partener de drum. Autoklass Center, primul centru autorizat Mercedes-Benz la standarde de marca din Romania cu 7 locatii nationale, apartine Romstal Group. Autoklass Center Bucuresti a fost infiintata in 2003, iar in anul 2007 devine grup ca urmare a fuziunii prin absorbtie a Autoklass SA Sibiu (2001) si Autoklass SRL Constanta (2000), compania are in prezent sucursale in Bucuresti (Mihai Bravu), Ilfov (Chitila, Pipera), Sibiu, Constanta, Ploiesti si Timisoara.

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi  www.autoklass.ro