Coordonator vanzari auto rulate Ford

26 februarie 2018, 15:13

Candidatul ideal pentru postul de Coordonator vanzari :

Criterii de eligibilitate:
1.Studii superioare;
2. Cunostinte bune de MS Word, Excel, Power Point, Outlook si Internet Explorer;
3. Experienta in vanzari de minim 3 ani;
4. Limba engleza nivel mediu;
5. Stabilitate profesionala (nu mai mult de 2 locuri de munca in ultimii 4 ani);
6. Permis de conducere categoria B cu experienta;

Competente personale:
1. Persoana orientata spre atingerea obiectivelor si informare continua despre ce este nou in piata auto;
2. Persoana stabila si loiala, dedicata constructiei si dezvoltarii unui proiect pe termen mediu si lung;
3. Persoana dornica sa demonstreze ca se poate – atitudine de luptator;
4. Atitudine pozitiva, constructiva, spirit de echipa;
5. Perseverent si persuasiv in atingerea obiectivelor;
6. Foarte bune abilitati de ascultare si comunicare interpersonale;

Descrierea postului de Coordonator vanzari :

Responsabilitati:

  • prospectarea continua pentru largirea bazei de date;
  • prezentarea masinilor, Drive Test, ofertare;
  • evaluare masini rulate , cumparare masini licitatii;
  • ofertare produse financiare specializate pentru masini rulate
  • participare la expozitii de masini;

Beneficii:
Vei primi salariu fix, bonuri de masa si comisioane din vanzari foarte motivante intr-un mediu de lucru profesionist cu posibilitate de dezvoltare profesionala intr-o echipa tanara si dinamica; bonusuri din aisgurari si finantari in leasing.
Vei primi training-uri profesioniste in tehnicile de vanzare, negociere, experiente profesioniste in conducerea autovehiculelor
Iar ca sa descoperi experienta te asteptam in oricare din showroomurile PLUSAUTO: sa vezi cele mai noi tehnologii pe masinile FORD si OPEL si sa intrii in contact cu cei mai buni consultanti auto, viitori colegi ai tai.

Plusauto este dealer autorizat Ford si Opel avand 4 complexe integrate, showroom-service-piese deschimb auto, in Craiova, Slatina, DT Severin. Totodata Plusauto face parte din grupul de firme ARHI DESIGN, PLUSHOTEL, PLUSAQUA, PLUSASIG.
Datorita serviciilor extraordinare, a experientei echipei de vanzari si service, a produselor performante marca Ford s-a impus pe piata auto din intreaga Oltenie.
Mediul de lucru este perfect pentru a oferii posibilitati de afirmare profesionala si personala, intr-un domeniu care creste si intr-o companie de mare prestigiu.

Vino si intra in marea familie Plusauto!

Cererile de angajare sunt asteptate pe adresa adrian.marasescu@plusauto.ro sau accesati www.plusauto.ro