Director/Consilier vanzari auto

14 martie 2022, 10:45

Candidatul ideal pentru postul de Director/Consilier vanzari auto:

Dacă ești o persoană comunicativa, dinamica, pasionata de domeniul auto si care își dorește să se dezvolte profesional, te așteptăm în echipa Son Motors – Toyota Sibiu!

Candidatul ideal:

  • Experienta anterioara in vanzari - experienta in vanzari auto reprezinta un avantaj;
  • Abilități de prezentare și comunicare, prezență agreabilă
  • Abilități de consiliere și negociere
  • Orientare către atingerea obiectivelor
  • Permis categoria B
  • Cunostinte de limba germana (constituie avantaj);
  • Abilitati foarte bune de socializare si de negociere;

Descrierea postului de Director/Consilier vanzari auto:

  • Identificarea si contactarea potentialilor clienti in vederea comercializarii autovehiculelor;
  • Oferirea de consultanta catre clienti in vederea vanzarii;
  • Asistarea si urmarirea procesului de vanzare pana la finalizare;
  • Mentinerea unei bune relatii cu clientii dupa finalizarea tranzactiei;
  • Actualizarea permanenta a bazei de date de clienti.
  • Implementare si urmarire a politicilor comerciale.
  • Salariu motivant+bonusuri.

Son Motors - Toyota Sibiueste un dealer cu experienta de peste 13 ani in industria auto. Toyota Sibiu este o reprezentanta de tip 3S(showroom,service,piese), oferind un pachet de servicii complete specifice unui service auto: · Showroom de prezentare autovehicule noi sau rulate Toyota · Service complet, atat pentru mecanica cat si pentru tinichigerie vopsitorie utilat conform standardelor internationale Toyota, pentru autovehiculele Toyota si Lexus · Vanzare de piese de schimb originale Toyota sau Lexus Service autorizat Citroen Service multimarca Linie ITP Cel mai mare parc independent din Sibiu de autovehicule rulate cu garantie. Servicii de trade-in, buy back si comanda speciala vehicule rulate.

Pentru mai multe informații, te invitam să intri aici.