Director Regional la Departamentul de Piese de schimb

13 iunie 2018, 15:12

Candidatul ideal pentru postul de Director Regional:

  • Studii superioare tehnice sau economice sau agrare
  • Mai mult de 10 ani experienta in conducerea comerciala a unei echipe de cel putin 15 angajati
  • Spirit si mentalitate comerciala
  • Posesia permisului de conducere auto categoria B;
  • Cunoașterea limbii engleze, germane la nivel avansat;
  • Cunoasterea limbii maghiare prezinta un avantaj;
  • Lucrează bine în cadrul unei echipe;
  • Experiență relevantă în comert .
  • Foarte bune abilități de comunicare și prezentare;

Descrierea postului de Director Regional:

Sarcini de serviciu:
Dinamizeaza rulajul comercial al pieselor de schimb in regiunea aferenta
Participa la stabilirea planului comercial si la executarea consecventa a acestuia
Amplifica continuu relatiile cu clientii companiei, precum si pozitia firmei pe piata
Coordonarea si motivarea echipei din subordine
Imbunatateste cultura organizationala a echipei
Coordonarea sarcinilor de marketing ale departamentului
Reprezinta compania la diverse intalniri, evenimente culturale, expozitii
Efectuarea calculelor de profitabilitate legate de comert si logistica aferente regiunii

Asteptari:
Deplasari de serviciu regulate in tara si strainatate
Personalitate de conducator, care arata exemplu pentru angajati
Capacitati excelente de negociere, organizare si de rezolvare a problemelor
Calitatea de a asimila repede lucrurile noi
Simt tehnic dezvoltat

Avantaje:
Cunoasterea limbii maghiare
Cunoasterea pietei agrare din Romania
Experienta in domeniul comertului cu piese de schimb pentru utilaje agricole, autoutilitare sau piese auto
Cunostinte de utilizare a programului SAP

Oferim:
Salar de baza competitiv plus sistem de bonusare proportional cu realizari
Masina de serviciu, telefon mobil, laptop;
Posibilitatea dezvoltarii profesionale

Infiintata in 2003, MUNAX este o companie cu capital strain privat care are ca principalale activitati comercializarea utilajelor agricole, furnizarea pieselor de schimb si service.

Cele 12 puncte de lucru, uniform distribuite pe intreg teritoriul Romaniei, asigura legatura permamenta cu clientii din agricultura si din alte domenii.

Pentru mai multe detalii, acceseaza www.munax.ro