Gestionar Depozit- Ciorogarla

3 decembrie 2018, 9:35

Candidatul ideal pentru postul de Gestionar Depozit:

  •  Studii medii;
  •  Experienţa pe un post similar constituie avantaj;
  •  Cunoştinţe minime de operare PC,SAP reprezinta avantaj;
  •  Persoană responsabilă, serioasă, dinamică;
  •  Spirit de muncă în echipă.

Descrierea postului de Gestionar Depozit:

Responsabilităţi principale:

  •  Descărcare maşini şi sortare marfă
  • Recepţie fizică a mărfii în baza documentelor şi etichetare
  • Sortarea şi transportul mărfii din zona de recepţie către locurile de depozitare
  • Aranjarea mărfii pe raft, mecanic şi manual
  • Verificarea finală şi ambalarea conform standardelor solicitate
  •  Pregătirea paleţilor cu marfă pentru livrare (compactare, stivuire marfă, înfoliere, sigilare etc.)
  •  Încărcarea maşinilor şi întocmirea documentelor specifice (borderouri, liste de ambalare etc.)
  • Inventarierea mărfurilor

    Oferim:

  • Loc de muncă stabil, într-o companie în continuă dezvoltare;
  • Condiţii de muncă foarte bune;
  • Salariu atractiv, bonus în funcţie de realizări.

Descrierea companiei

Suntem o companie dinamică, având obiective, standarde și un mediu de lucru aliniate nivelului european. În cei 23 de ani de activitate în domeniul auto, echipa a crescut și s-a dezvoltat odată cu business-ul, astfel că astăzi avem peste 700 de angajați în firmele din grupul ATP Exodus.

Principalele firme din grup sunt:
- ATP Exodus - divizia de piese auto; clienții noștri ne cunosc ca fiind un partener de incredere pe piața pieselor de schimb și a accesoriilor pentru camioane și vehicule mari prin rețeaua de sucursale deschise în România, Bulgaria și Ungaria.
- ATP Motors RO, dealer pentru mărcile Mercedes-Benz, Mazda, Opel, Suzuki, MAN și Ford Truck; oferim o gamă complexă de produse și servicii prin Centrele Autorizate de Vânzări și Service in Baia Mare, Oradea, Bistrita si Sannicoara (Cluj).
- ATP Transit, o componentă importantă a business-ului pe partea de transport și logistică atât in Romania cat si in Europa cu o flota de peste 50 camioane. În concepția noastră, totul ține de încredere. Nimic nu e prea mult, nimic nu e prea greu, iar ceea ce începem ducem la bun sfârșit. Profitul, banii, sunt un mijloc spre scop si nu un scop in sine!

Obiectivele noastre sunt de a sluji binelui comun si vrem ca mostenire sa lasam o lume mai buna in urma, cu o perspectiva mai luminata decat am avut atunci cand am inceput activitatea. Te invităm să ni te alături și să fii parte din succesul nostru!

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi www.atp-exodus.com