Gestionar parc auto

19 decembrie 2017, 13:52

Candidatul ideal pentru postul de Gestionar parc auto:

Companie germana in domeniul transportului general de marfuri cu sediul central in Ingolstadt / Germania, aflata in plin proces de expansiune recruteaza pentru unul din punctele de lucru in Iasi/ Bucuresti/ Pitesti!

Profilul candidatului:

  •  Experienta sau studii de specialitate
  • Cunostinte tehnice in domeniul auto
  • Cunostinte foarte bune de operare PC (Excel, programe si solutii cloud ptr managementul datelor)
  • Abilitati organizatorice
  • Limba germana sau engleza nivel avansat reprezinta un avantaj, dar nu reprezinta o conditie obligatorie

Descrierea jobului de Gestionar parc auto:

  • managementul parcului auto al companiei compus din vehicule de 3,5 TO si 40 TO
  • managementul administrativ al structurii de personal (conducatori auto)
  • evidenta autovehiculelor din parcul auto
  • predarea-primirea autovehiculelor catre soferii angajati ai firmei
  • verificarea respectarii regulilor de catre soferi
  • mentinerea parcului auto in parametri legali privind dotarea, inspectia tehnica periodica sau alte necesitati
  • efectuarea demersurilor necesare deschiderii dosarelor de dauna si urmarirea acestora pana la finalizare
  • mentinerea relatiilor cu atelierele de service auto pentru efectuarea reparatiilor necesare
  • coordoneaza, îndruma şi verifica activităţile de mentenanta auto
  • verifica modul cum sunt exploatate si reparate mijloacele din cadrul parcului autoBeneficii:
  •  pachet salarial atractiv
  • mediu placut, echipa tanara si dinamica, instrumente de lucru moderne
  • evenimente de team building si training

Descrierea companiei

Edyon GmbH Spedition cu sediul central in Ingolstadt / Bavaria este specializata in transportul international de marfuri generale.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să  trimiti CV-ul  la jobs@edyon.de sau  pe fax +4984131954051.