Magazioner piese de schimb-Departament Mentenanta

11 decembrie 2017, 13:48

Candidatul ideal pentru postul de Magazioner piese de schimb:

Cerinte

  • Studii medii
  • Limbi straine : Engleza – nivel mediu
  • Cunostinte tehnice de baza
  • Cunostinte operare PC (excel, word; cunostinte SAP -reprezinta avantaj)
  • Orientare spre client
  • Planificare si organizare
  • Spirit de echipa

Descrierea postului de Magazioner piese de schimb:

  • Realizeaza comanda pieselor de schimb, realizeaza comenzi interne si ferme catre furnizorii interni si externi, pastreaza si mentine stocul de piese de schimb
  • Realizeaza comenzi interne si ferme catre furnizoriI interni si externi, asigurand si urmarirea lor astfel ca livrarea sa se realizeze la timp conform ofertelor furnizorilor.
  • Asigura/conduce suport pentru santierele de 5S, OPL
  • Verifica stocurile cu piesele de schimb astfel incat opririle echipamentelor de productie cauzate de lipsa pieselor sa fie cat mai scazute
  • Realizeaza mentinerea stocurilor de materiale rechizite
  • Asigura suport la arhivarea documentatiei
  • Participa la redarea in timp util a documentatiei (proceduri, instructiuni , materiale de instruire, etc )
  • Realizeaza primirea materialelor de la furnizori interni si externi
  • Realizeaza analize lunare pentru reducerea consumurilor de piese de schimb
  • Emite, actualizeaza si dupa caz aproba proceduri si instructiuni de lucru pentru procesele pentru care este responsabil conform fisei de post
  • Transport gratuit, tichete de masă, bonusuri lunare de performanță, bonuri cadou de sarbatori, card de sanatate, abonament la sala, bonus de fidelitate, al 13-lea salariu, posibilități de dezvoltare profesionala

Descrierea companiei

HIRSCHMANN ROMANIA este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN ROMANIA: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto: Daimler, BMW, VW/ Audi, Chrysler, GM, IVECO, Ford, Fiat, PSA, Renault, Leoni, Draxlmaier, Kromberg&Schubert, Delphi, Continental, Bosch, BorgWarner, Behr, ZF, Cabelettra, Brose, Nexans, HUF, TRW, Sumitomo, Johnson Control.
Exista mai mult de 1700 de persoane in spatele succesului nostru. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Personalul nostru este orientat spre dezvolatrea profesionala si personala iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Pentru mai multe detalii, te rugam sa accesezi www.hirschmann-automotive.com