Manager-Coordonator Service Auto / Sef Service Auto

7 februarie 2022, 12:57

Candidatul Ideal pentru postul de Manager-Coordonator Service Auto / Sef Service Auto:

  • Persoana cu experienta de minim 3 ani in domeniul coordonării unui business in domeniie, auto, servicii, vanzări;
  • Este important sa fie o fire sociabilă, comunicativă si un bun negociator;
  • Abilitatea de a gestiona cu succes relațiile cu clienții si colaboratorii, dand dovada de tact profesional si răbdare;
  • Rezistență la stres;
  • Un foarte bun organizator si planificator al echipelor si al activității;
    Spirit de echipa;
  • Orientare spre gasirea celor mai bune soluții;
  • Orientare către rezultate;
  • Capacitate de analiză, sinteză, putere de decizie si asumare a responsabilitații;
    Carnet de conducere: categoria B.

Descrierea postului de Manager-Coordonator Service Auto / Sef Service Auto:

  • Furnizarea celor mai bune servicii de mecanica, tinichigerie si vopsitorie catre clienti;
  • Asigura indeplinirea obiectivelor cantitative, calitative si valorice asumate cu acționariatul companiei;
  • Intocmeste programarile de lucrari pentru atelierele mecanica, tinichigerie si vopsitorie;
  • Organizeaza activitatea echipelor, avand in vedere nevoile companiei si lucrarile acceptate;
  • Urmareste fluxul reparatiilor, calitatea executiei, respectarea termenelor asumate si incadrarea in devizele stabilite;
  • Verifica acuratetea facturarii serviciilor prestate;
  • Stabilieste obiectivele individuale si de echipa ale personalului din subordine, defineste timpii de executie pentru fiecare operatiune si comunica modalitatea de masurare a gradului de realizare a obiectivelor;
  • Propune masuri de eficientizare a disfunctionalitatilor de organizare interna si/sau solutii de rezolvare a problemelor tehnice/de gestiune;
  • Mentine legatura cu furnizorii si asiguratorii;
  • Mentine legatura cu clientii si comunica permanent catre acestia, stadiul lucrarilor;
  • Atrage clienti noi pentru service-ul auto;
  • Verifica zilnic situatia incasarilor in termen si actioneaza pentru recuperarea neincasatelor;
  • Intocmeste rapoarte, analize, previziuni;
  • Verifica starea de functionare a echipamentelor si utilajelor aflate in dotare;
  • Asigura respectarea masurilor de securitate a muncii, prevenire a accidentelor si securitate a intregului patrimoniu a service-ului auto.

Pentru mai multe detalii va rugam sa intrati pe  www.auto1one.ro