Mecanic auto

28 noiembrie 2018, 12:15

Candidatul ideal pentru postul de Mecanic Auto

  • Absolvent al unei scoli de profil tehnic
  • Abilitati tehnice
  • Interes pentru domeniul auto si domeniul prelucrarilor metalice
  • Cunostintele in domeniul mecanica auto reprezinta un avantaj
  • Disponibilitate la stres
  • Ambitie in urmarirea obiectivelor cantitative si calitative
  • Disponibilitate pentru formare si perfectionare permanenta
  • Seriozitate

Descrierea postului de Mecanic Auto

Functia de Mecanic Auto presupune:

  • receptia vehiculului ce trebuie reparat/intretinut
  • insusirea detaliilor de reparatie de la Seful de Atelier, Responsabilul de Productie, Consilierul Service
  • verificarea prezentei elementelor de protectie, sculelor si SDV-urilor, pieselor si materialelor necesare lucrarii
  • efectuarea lucrarilor specifice de mecanica auto.
  • colaborarea cu celelalte departamente(electricitate, tinichigerie) pentru asigurarea unui flux de reparatie continuu

Functia de Mecanic Auto este subordonata direct Responsabilului de Productie Mecanica- fiind localizata in reprezentanta Dacia-Renault-Nissan din Baia Mare
Remunerarea se face dupa o schema avantajoasa proportional cu realizarile.

Descrierea companiei

Auto Becoro reprezinta marcile Dacia din 2007( din 1982 sub titulatura Dacia Service), Renault din 2002 si Nissan din 2004 in judetul Maramures.
Peste 40% din Vehiculele Noi vandute in Maramures in 2017 s-au livrat la Auto Becoro Baia Mare sau Sighet.
Punctul de lucru din Tisa(langa Sighet) a fost deschis in 2007, in timp ce punctul de lucru principal din Baia Mare continua activitatea inceputa in 1982. Intrarile in atelierele service Auto Becoro sunt in continua crestere de doi ani.
Atelierele de Mecanica se extind pentru a face fata cererilor in crestere.
Alianta Renault-Nissan-Mitsubishi pe care o reprezentam cu marcile Dacia Renault Nissan a ocupat locul intai in lume la numarul de vanzari in 2017.

Pentru mai multe detalii vă  invită,m sa vizitaţi  www.autobecoro.ro