Mecanic auto

31 martie 2022, 10:35

Candidatul Ideal pentru postul de Mecanic Auto:

  • calificare de mecanic auto-cu atestat/diploma (obligatoriu)
  • cunostinte tehnice de mecanica auto si abilitati specifice activitatii de mecanic auto;
  • cunoasterea metodelor de reparatie specifice diferitilor Producatori;
  • capacitatea de a consulta o documentatie tehnica in limba romana sau engleza;
  • cunostinte tehnice de diagnoza auto, capacitate de constatare neconformitati mecanice, electrice;
  • experienta relevanta in service auto de min 5 ani;

Descrierea postului de Mecanic Auto:

  • executarea operatiunilor de evaluare stare tehnica, identificarea neconformitatilor mecanice ale autovehiculelor;
  • operatiuni specifice de reparatii si intretinere autovehicule, in conformitate cu manualele de reparatii specifice pe interventie, dar si comenzile de lucru primite de la Departamentul de receptie clienti;
  • asimilarea documentatiilor tehnice de reparatii potrivit cerintelor producatorilor

    Beneficii:

  • pachet salarial atractiv peste nivelul posturilor similare in zona Bucuresti Nord
  • salariu net in functie de nivelul de calificare al tehnicianului;
  • mediu de lucru dinamic si profesionist;
  • conditii de munca deosebite, echipamente si scule profesionale;
  • posibilitati de formare si dezvoltare profesionala;
  • acces la documentatii tehnice oferite online de catre producatorii de autovehicule.

Premium Class Auto este o companie specializata in service auto(reparatii si intretinere); managementul flotelor auto si furnizarea de solutii integrate destinate atat operatorilor de flote auto, cat si persoanelor fizice, preluand toate problemele ce apar in exploatare, intr-o maniera cat mai profesionista si reducand timpul de lucru si costurile.

Compania asigura:

  • repararea autoturismelor in unitatile service proprii(4 puncte de lucru in Bucuresti)
  • managementul flotelor
  • consultanta la achizitie/vanzare auto

Pentru mai multe informații, te invitam să intri pe site-ul premiumservice.ro