Mecanic auto la Volvo Group Trucks

19 august 2019, 11:58

Candidatul ideal pentru postul de Mecanic auto

Volvo Group Trucks Romania, reprezentantul în Romania al brandurilor de camioane Volvo și Renault, este permanent preocupat de îmbunătățirea continuă a serviciilor de reparaţii, întreţinere şi livrări de piese de schimb către clienții săi.
Pentru centrul service din Timișoara, Volvo Group Trucks Romania angajează mecanic auto.
Dacă eşti pasionat de camioane și vrei să contribui la dezvoltarea brandurilor Volvo și Renault, vino alaturi de noi! Vei fi parte a echipei din Timișoara, dar in același timp, parte dintr-o organizație experimentată şi dinamică.

Descrierea postului de Mecanic auto

Responsabilitati:

  • Execută lucrările primite de la reprezentantul tehnic
  • Înregistrează timpii de începere şi finalizare ai fiecărei operaţii
  • Execută următoarele lucrări: operaţii de service şi întreţinere preventivă în conformitate cu protocolul de service şiîntreţinere preventivă, operaţii de reparaţii la următoarele sisteme:sistem de direcţie, sistem de frânare, sistem de suspensie, lanţ cinematic, sistem electric, climatizare în conformitate cu specificaţiile producătorului si diagnosticare cu ajutorul echipamentelor speciale în conformitate cu specificaţiile producătorului
  • Informează reprezentantul tehnic şi înregistrează pe comanda de lucru eventualele defecţiuni suplimentare constatate pe parcursul reparaţiei şi execută reparaţia doar după primirea acceptului, conform procedurii de reparaţii adiţionale
  • Utilizează şi menţine sculele speciale în conformitate cu instrucţiunile specifice.

Competenţe necesare:

  • Certificat profesional de mecanic,
  • Orientare către satisfacerea cerinţelor clienţilor,
  • Competenţe de organizare a spaţiului de lucru,
  • Abordare proactivă a situaţiilor apărute,
  • Comportament adecvat în faţa clientuluiINFORMAȚII DESPRE DATELE PERSONALE
    Pentru a vă putea administra profilul de utilizator și/sau aplicația (inclusiv eventuale documente aferente), suntem nevoiți să vă procesăm datele personale.
    Grupul Volvo respectă integritatea individului și vă procesează datele personale într-un mod sigur și în conformitate cu legile în vigoare privind protecția datelor personale.
    Vă rugăm să citiți aici www.volvotrucks.ro “ Notificarea privind datele personale în vederea recrutării”.

Descrierea companiei

Grupul Volvo este unul dintre cei mai importanti producatori mondiali de camioane, autobuze, echipamente de constructii si motoare marine si industrial.
Volvo Group Trucks Romania furnizeaza soluţii complete de transport pentru clienţi profesionişti şi cu cerinte ridicate, oferind o gamă completă de camioane, de mediu si mare tonaj, Volvo si Renault, servicii de intreţinere şi reparaţii, piese originale de schimb, soluţii telematice, cursuri de perfecţionare şoferi, precum si servicii financiare.
Pentru atingerea obiectivelor noastre este esențial să atragem, să dezvoltăm și să păstrăm oamenii potriviti.

Pentru detalii suplimentare, vă invităm să accesați site-ul www.volvotrucks.ro