Mecanici autocamioane, remorci si semiremorci

13 noiembrie 2017, 11:10

Candidatul ideal pentru  postul de Mecanici autocamioane, remorci si semiremorci:

  • nivel minim de cunostiinte in domeniul auto
  • dorinta de munca si de a invata lucruri noi
  • sa fie o persoana foarte organizata
  • sa fie atenta la detalii
  • posesor de carnet de conducere (B,C+E) ar reprezinta un avantaj
  • sa fie descurcareata si persistenta
  • sa fie dispusa sa raspunda la telefon, dupa program pentru probleme care tin de firma

Descrierea jobului de Mecanici autocamioane, remorci si semiremorci:

  • Intretinerea mijloacelor de transport inainte de plecarea in cursa;
  • Urmarirea starii tehnice a mijloacelor de transport si anuntarea sefului la sesizarea unor defectiuni;
  • Realizarea reparatiilor necesare la mijloacele auto;
  • Stabilirea necesarului de piese de schimb si emiterea comenzilor necesare catre seful direct;
  • Respectarea normelor de protectie a muncii si PSI;
  • Executarea altor sarcini conform specificului locului de munca solicitat de seful direct sau de conducerea companiei;
  • Raspunde de efectuarea corecta si la timp a reparatiilor mijloacelor de transport;
  • Realizarea corecta si la timp a reparatiilor mijloacelor de transport.

SC Trans Dan Mir SRL (Service Autocamioane,Remorci si Semiremorci autorizat R.A.R)

Compania noastra efectuează reparații pentru toate mărcile și modelele de vehicule comerciale si remorcile/semiremorcile aferente ofernind urmatoarele servicii:
- lucrări de întreţinere periodice şi reparaţii generale
- reparaţii complexe ale motoarelor, instalaţiilor de aer şi frânare, axe - punți, cutii de viteze, diferenţiale
- identificarea pieselor de schimb originale sau aftermarket
- service complet de roţi (montare, demontare, echilibrare, recanelare, vulcanizare)

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi: www.transdanmir.ro