Operator Comercial identificare piese auto

11 ianuarie 2019, 14:13

Candidatul ideal pentru postul de Operator Comercial

  • Cunostinte de operare programe de identificare piese auto;
  • Studii medii finalizate;
  • Experienta dovedita pe o pozitie similara constituie avantaj;
  • Cunostinte tehnice - piese auto pentru turisme constituie avantaj;
  • Experienta in lucrul cu clientii persoane juridice;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Abilitati excelente de comunicare, spirit de echipa, rabdare.

Descrierea postului de Operator Comercial

Responsabilitati:

  • Identificarea pieselor de schimb pentru autoturisme in programe de specialitate (ex. PartsLink24);
  • Preluarea apelurilor telefonice sau prelucrarea cererilor de oferta primite pe email de la clienti;
  • Consilierea tehnica a clientilor - service-uri auto / magazine de piese auto.

Beneficii:

  • Salariu lunar atractiv + tichete de masa;
  • Reduceri la produsele companiei
  • Sanse reale si dovedite de promovare;
  • Angajare cu contract de munca, inca din prima zi;
  • Sprijin din partea colegilor;

Descrierea companiei

ELIT România, membru al grupului ELIT Group şi Rhiag, a fost înfiinţată în anul 1999. În decursul celor 19 ani de existenţă pe piaţă, a construit pentru clienţi o reţea de distribuţie de 36 filiale şi puncte de desfacere. ELIT pune la dispoziţie piese de calitate superioară, oferind de asemenea piese de schimb sub mărci proprii. Compania ELIT România Piese Auto Originale este unul dintre furnizorii importanţi pe piaţa românească de piese şi accesorii auto, fabricate de producători renumiţi în Europa şi pe plan mondial.

Pentru mai multe detalii, vizitati site-ul nostru www.elit.ro