Programator service mecanica electrica

9 august 2019, 9:24

Candidatul ideal pentru  postul de Programator service mecanica electrica:

  • Studii superioare tehnice (absolvent Autovehicule rutiere);
  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Cunoasterea si intelegerea activitatii de service;
  • Cunostinte tehnice in domeniul auto;
  • Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
  • Capacitate de solutionare a situatiilor neprevazute;
  • Abilitati de consiliere;
  • Pasionat de domeniul auto;
  • Dorinta si abilitatea de a invata;
  • Perseverent si convingator;
  • Cunostinte temeinice de operare pe computer (minim Windows si Office);
  • Cunostinte limba engleza (tehnice);
  • Permis categoria B.

Descrierea jobului deReprezentant de vanzari zonal:

  • Preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice Receptie service mecanica electrica;
  • Programarea autoturismelor in atelier direct (in receptie) si indirect (telefonic si online) precum si prin alte mijloace daca exista;
  •  Promovarea serviciile oferite de companie;
  • Pregatirea comenzilor pentru a doua zi (deschis comenzi/listat comenzi/verificat comenzi piese si rezervare, informare client cind e cazul);
  • Gestionarea comenzilor de masini noi: deschidere/predare catre atelier/scriere/ normare/ inchidere;
  • Preluarea la solicitarea Coordonatorului de service a tuturor sarcinilor unui Consilier de service cu respectarea tuturor procedurilor de service care deriva din ocuparea acestei pozitii;
  • Gestionarea corecta, conform procedurilor interne de receptie, a clientilor de flota atribuiti.

Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei.
Politica de resurse umane Avia Motors urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa putenica, unita si implicata in construirea succesului companiei.
Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate?
Poti veni si tu in echipa Avia Motors!
Trimite un CV si o Scrisore de intentie la adresa de e-mail : hr@aviamotors.ro sau prin fax la nr. (021) 209. 40.27.
Aplicatiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidatii selectati vor fi contactati.