Referent Tehnic Auto

21 februarie 2022, 8:33

Candidatul Ideal pentru postul de Referent Tehnic Auto:

  • Studii superioare de specialitate in domeniul auto sau conexe;
  • Experiență relevantă de minim 3 ani în domeniul auto;
  • Persoană responsabilă și pasionată de domeniul auto, dispusă să acumuleze cunoștințe pentru a fi un bun cunoscător al pieței auto.

    Constituie avantaj:

  • Cunoștințe in domeniul constatarii daunelor auto;
  • Experienta in activitatea de service, vanzari auto
  • Limba engleză fluent, scris și vorbit.

Descrierea postului de Referent Tehnic Auto:

  • Evaluează starea tehnică a vehiculelor din fotografii;
  • Valideaza dosare tehnice in vederea licitarii
  • Monitorizează activitatea sistemului pentru vehiculele de care este responsabil;
  • Desfașoară activități specifice legate de constatarea/licitația/ tranzacționarea vehiculelor și întocmește rapoarte zilnice de activitate;
  • Relaționeaza telefonic și/sau pe e-mail cu clienții ;
  • Participă la analizele specifice ale sistemului și întocmește rapoarte de monitorizare pentru sistem și clienți;
  • Întocmește raportări și situații specifice solicitate;
  • În funcție de abilități, poate reprezenta compania în relația cu clienții (persoane fizice, persoane juridice);
  • Propune soluții pentru îmbunătățirea rezultatelor;
  • Desfășurarea activității este la birou.
  • Pachet salarial atractiv
  • Functie de cunostiinte si rezultate poate promova pe pozitii superioare
  • Oportunitate de cariera pe termen lung, într-un mediu dinamic și în continuă dezvoltare, în cadrul unei echipe tinere și entuziaste;
  • Posibilități de dezvoltare profesională și personală motivante;

Descrierea companiei

Asisoft este o companie dinamica, care a reusit de peste 15 ani sa fie printre liderii de piata in domeniul serviciilor oferite pietei auto, de asigurari, reparatii, dezmembrari si nu numai.
Soluţiile promovate de Asisoft sunt adaptate nevoilor pietei, avand in vedere implementarea unor măsuri stricte de protecţie a datelor.

Pentru mai multe detalii va rugam sa intrati pe  www.asi-soft.ro/ro