Reprezentant vanzari

2 aprilie 2018, 12:33

Candidatul ideal pentru postul de Reprezentant vanzari:

  • Experienta in vanzari de minim 3-5 ani.
  • Initiativa, capacitate de comunicare.
  • Perseverenta, seriozitate, implicare.
  • Orientare spre rezultate.

Descrierea jobului de Reprezentant vanzari:

  • DEZVOLTAREA /SUSTINEREA SI IMPLEMENTAREA marcii RAVENOL.
  • Implementarea strategiei de vanzari si marketing a companiei.
  • Identificare/ contactare si racolarea de parteneri noi.
  • Elaborarea/ prezentarea si sustinerea ofertelor de colaborare la partenerii potentiali.
  • Gestionarea relatiei cu clientii in termeni de vanzare/ incasare si activitate specifica de marketing.
  • Primirea si transmiterea catre companie a comenzilor.
  • Monitorizarea si transmiterea catre firma a activitatilor concurentei.

Transmiterea saptamanala catre firma a rapoartelor specifice activitatii (vanzari, incasari, marketing, etc).

Cerinte:

  • Studii (de preferinta tehnice).
  • Experienta in vanzari(de preferinta auto).
  • Permis conducere cat.B(de preferinta cu min 3 ani experienta condus).
  • Abilitati de comunicare.
  • Abilitati de vanzari(cursuri de vanzari prezinta avantaj).
  • Disponibilitate deplasari.
  • Capacitate de organizare/ planificare.
  • Capacitate de decizie si selectare prioritati.
  • Cunostinte operare programe specifice de calculator(editare text, utilizare/ transmitere/ receptie date etc).Oferta:
  • Bonusuri, beneficii, deplasari in strainatate.
  • Loc de munca stabil.
  • Pachet salarial motivant(salariu motivant +bonus vanzari+bonus merite exceptionale).
  • Masina serviciu( SKODA ) +telefon+tableta.
  • Sansa de a lucra intr-o companie aflata in plina ascensiune.
  • Sansa de a construi si dezvolta o afacere.
  • Posibilitati de promovare.

sc ZONAL AUTO OIL SRL este o sociatate comerciala cu capital integral privat romanesc cu activitate de 15 ani si este si reprezentanta in Romania (vezi site ravenolromania.ro) a producatorului RAVENSBERGER Schmierstoffvertrieb Gmb proprietarul brandului RAVENOL.Activitatea principala a societatii este distributia de lubrifianti de import si de piese auto camioane.

In anul 2016, la 70 ani de la fondarea companiei, produsele RAVENOL sunt produse exclusiv in GERMANIA si sunt exportate in peste 80 de tari, pe toate continentele.

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi: www.ravenolromania.ro