Reprezentant Vanzari Piese Auto

26 iulie 2018, 13:29

Candidatul ideal pentru  postul de Reprezentant Vanzari Piese Auto:

• Studii medii/superioare finalizate
• Cunoştinţe tehnice - avantaj
• Experienţă în vânzări b2b - domeniu tehnic constituie avantaj
• Experienţă în domeniul auto – avantaj
• Abilităţi excelente de negociere, comunicare şi convingere
• Cunoştinţe de operare a MS Office – nivel mediu
• Permis de conducere cat. B – fara incidente rutiere majore

Descrierea jobului de Reprezentant Vanzari Piese Auto:

• Identificarea de noi clienţi - service-uri auto / magazine de piese auto, negocierea şi semnarea de contracte cu aceştia
• Vizitarea clienţilor existenti in portofoliu şi dezvoltarea relatiei comerciale cu aceştia
• Atingerea target-ului de vânzări si incasari stabilit de companie
• Prospectarea continuă a pieţei auto
• Monitorizarea activităţii concurenţei pe zona alocată
• Administrarea bazei de date de clienti
• Intocmirea rapoartelor zilnice de vânzări
• Beneficiezi de o salarizare atractiva, masina de serviciu full-time, laptop, telefon de serviciu
• Mediu de lucru plăcut într-o echipă dinamică şi în plină dezvoltare

ELIT România, membru al grupului ELIT Group şi Rhiag, a fost înfiinţată în anul 1999. În decursul celor 18 ani de existenţă pe piaţă, a construit pentru clienţi o reţea de distribuţie de 28 filiale şi puncte de desfacere. ELIT pune la dispoziţie piese de calitate superioară, oferind de asemenea piese de schimb sub mărci proprii. Compania ELIT România Piese Auto Originale este unul dintre furnizorii importanţi pe piaţa românească de piese şi accesorii auto, fabricate de producători renumiţi în Europa şi pe plan mondial.

Pentru mai multe detalii, vizitati site-ul nostru www.elit.ro