Reprezentant vanzari servicii Scania

25 martie 2022, 10:15

Candidatul ideal pentru Reprezentant vanzari servicii:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 3 ani experienta in vanzari;
  • Permis dе conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari pe teren;
  • Permis de conducere categoria C si E constituie avantaj;
  • Persoana determinata, flexibila cu un bun spirit de comunicare si relationare cu clientii,
  • Abilitati dе negociere.

Descrierea postului de Reprezentant vanzari servicii:

  • Prospectare si dezvoltarea bazei de date de clienti prin contacte si intalniri, prin vanzari active in conformitate cu nevoile clientilor si cu strategia companiei
  • Cunoasterea si informarea clientilor privind pachetele de servicii aftersales, detalierea si explicarea avantajelor de produs
  • Indeplinirea planului de vanzari anual
  • Mentinerea relatiilor cu clienti existenti;
  • Utilizarea corecta a tuturor sistemelor si echipamentelor de serviciu (ex: laptop, pachet Microsoft Office, CRM, Automaster, MPP, etc)
  • Prezentarea catre client/potential client, in mod professional, a produselor si serviciilor pe care Scania le poate oferi;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (salariu fix + comisioane, alte beneficii);
  • Masina, laptop si telefon de serviciu;
  • Posibilitate de dezvoltare intr-o companie auto de success.
  • Mediu de lucru profesional

Descrierea companiei:

Totul se leaga. Viitorul este al TAU.

Scania iti ofera un start unic in cariera. Produsele de clasa internationala, reteaua globala si concentrarea pe imbunatatirea continua iti ofera o rampa de lansare. Fie in Vanzari si Servicii, Marketing, Achizitii, Financiar sau in IT – dezvoltarea ta este solutia noastra cea mai sustenabila. Daca esti gata pentru provocare, iti oferim noi moduri de a avansa pana la capat si mai departe.

Pentru mai multe informații, te invitam să intri pe site-ul https://www.scania.com/ro/ro/home.html