Sef Service Auto

28 august 2018, 12:40

Candidatul ideal pentru postul de Sef Service Auto

Daca ai pasiuni auto, daca vrei sa fi seful unei echipe frumoase, daca ai spirit intreprinzator, daca vrei sa nu te plictisesti la serviciu si daca vrei sa ai parte de provocari zilnice, atunci VINO LA NOI!!!

Te rugam sa citesti cu atentie conditiile de mai jos si s-ar putea sa fii CANDIDATUL PERFECT .

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el):

  • Studii finalizate în industria auto reprezinta un avantaj;
  • Minim 2 ani de experienta in cadrul unui service auto;
  • Cunoasterea programelor de comanda specific sistemului de Service auto;
  • Cunoasterea programelor de diagnoza;
  • Cunostinte PC: MS Office, navigare internet;
  • Abilitatea de a stabili si mentine relatii bune cu clientii si furnizorii;
  • Abilitatea de a conduce intr-un mod orientat spre angajaţi, sarcini si obiective;

Descrierea postului de  Sef Service Auto

Responsabilitati:

  • Coordoneaza activitatea desfasurata in cadrul atelierului, respectand procedurile interne de lucru;
  • Repartizeaza comenzile de lucru, in conformitate cu pregatirea tehnica a salariatilor si tinand cont de necesitatea utilizarii optime a echipamentelor din dotare;
  • Verifica calitatea executiei reparatiilor si reviziilor, a incadrarii in termenele stabilite, atat in fluxul desfasurarii lor, cat si dupa terminarea acestora;
  • Asigura o incarcare eficienta a atelierului in functie de cerintele companiei;
  • Urmareste respectarea termenelor de aprovizionare cu piese de schimb, conform comenzilor de lucru;
  • Urmareste activitatea de receptie;
  • Comunica cu clientii atelierului, pentru stabilirea si permanentizarea unor relatii de parteneriat, precum si asigurarea transparentei activitatii de service;
  • Informeaza potentialii clienti in legatura cu serviciile prestate;
  • Organizeaza si urmareste modul de gestionare a echipamentelor din dotare si a documentatiei tehnice;

Vrem sa completam echipa SWISO, vino in cea mai dinamica echipa!!!

Pentru mai multe detalii, te rugăm să accesezi: www.rent-a-car-bucuresti.ro