Specialist Recrutare

9 ianuarie 2018, 12:34

Candidatul ideal pentru postul de Specialist Recrutare:

  • Pozitie pe perioada determinate de 18 luni, cu posibilitati reale de prelungire
  • Sediul nostru este situat in Parcul Logistic nr. 3 - km 13 pe Autostrada Buc-PT. Asiguram transport de la si catre Metrou Preciziei.
  • Absolvent studii superioare, de preferat in Psihologie;
  •  Experienta anterioara in recrutare minim 3 ani - pozitii entry-level / middle / executive;
  •  Sa ai experienta/ abillitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan;
  •  Ne dorim sa descoperi potentialul din oameni si sa-i plasezi in locul potrivit;
  • Excelente abilitati de organizare si planificare a timpului;
  •  Abilitati de a lucra in echipa, flexibilitate, rezistenta la stres;
  • Cunostinte MS Office nivel mediu (Word, Excel, Outlook);
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
  • Domiciliul stabil in Sector 6 sau zone apropiate de sediul central aflat in Chiajna - reprezinta un avantaj pentru tine.

Descrierea jobului de Specialist Recrutare:

  • Te vei ocupa de gestionarea intregului proces de recrutare, de la: intocmire si postare anunt, screening, testare, interviu telefonic/ skype/ si interviu face to face – dupa caz, intocmire short-list;
  • Promovarea joburilor disponibile pe toate canalele de comunicare;
  •  Activitati de cautare de candidati prin identificarea celei mai potrivite strategii (headhunting, cautare in diferite baze de date, solicitare de recomandari interne/ externe, etc.),
  • Pregatirea listei scurte cu candidatii cei mai potriviti intr-un interval de timp satisfacator,
  • Comunicarea feedback-urilor catre candidati;
  •  Inregistrarea informatiilor in baza de date si emiterea de rapoarte periodice de recrutare;
  • Vei avea posibilitatea sa recrutezi pozitii, precum: Reprezentant Vanzari b2b, Sofer Distributie, Pozitii de management, Gestionar Depozit, Specialisti pentru departamentele din sediul central, Operator Comenzi Identificare Piese Auto;
  • Consultanta pentru management in procesele de recrutare.Beneficii:
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  •  Salariu fix, Bonus motivant in functie de inchiderea cu succes a proiectelor de recrutare
  • Sanse reale de dezvoltare personala intr-o companie in continua extindere

Descrierea companiei:

ELIT România, membru al grupului ELIT Group şi Rhiag, a fost înfiinţată în anul 1999. În decursul celor 18 ani de existenţă pe piaţă, a construit pentru clienţi o reţea de distribuţie de 30 filiale şi puncte de desfacere. ELIT pune la dispoziţie piese de calitate superioară, oferind de asemenea piese de schimb sub mărci proprii. Compania ELIT România Piese Auto Originale este unul dintre furnizorii importanţi pe piaţa românească de piese şi accesorii auto, fabricate de producători renumiţi în Europa şi pe plan mondial.

Pentru mai multe detalii, vizitati site-ul nostru www.elit.ro