Tehnician / mecanic / inginer utilaje agricole

21 octombrie 2019, 12:12

Candidatul ideal pentru postul de Tehnician / mecanic / inginer utilaje agricole:

  • studii tehnice (mecanică, electromecanică, ...)
  • experienţă în activităţi de reparaţii, întreţinere, mecanică auto (de preferat în domeniul utilajelor agricole)
  • cunoştinţe de mecanică, hidraulică, circuite electrice, lăcătuşerie
  • cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)
  • cunoaşterea limbii engleze constituie avantaj
  • disponibilitate pentru deplasări frecvente pe teren
  • permis de conducere

Descrierea postului  de Tehnician / mecanic / inginer utilaje agricole:

Misiunea postului:
Efectuează servicii de reparaţii şi punere în funcţiune a utilajelor agricole comercializate de MEWI.

Posturile sunt pentru punctele de lucru MEWI din Tureni - jud. Cluj, Stoenesti - Floresti (25 km de Bucuresti) si Işalniţa - Dolj.

Principalele responsabilități:

  • efectuează lucrări de reparaţii şi întreţinere a utilajelor agricole
  • diagnostichează problemele utilajelor agricole
  • efectuează puneri în funcţiune a utilajelor şi instruieşte utilizatorii acestora
  • întocmeşte documentele specifice: comenzi de reparaţii, necesar de piese, rapoarte de reparaţii, procese verbale de recepţie, predare – primire

Oferim:

  • pachet salarial peste media pietei
  • bonusuri de performanţa
  • cursuri de formare profesională
  • mediu plăcut de lucru
  • echipamente moderne pentru desfăşurarea activităţii

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia şi la adresa de e-mail recrutare@mewi.ro.

MEWI, companie cu capital integral german, este unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole.

Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzare, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet.

În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.

Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne site-ul: www.mewi.ro