Tehnician Mecanica Electrica

25 aprilie 2019, 12:58

Candidatul ideal pentru postul de Tehnician:

Educatie si experienta:

  • Studii medii tehnice; calificare de electromecanic (reprezinta un plus)
  • Experienta in service auto minim 2 ani (criteriu eliminatoriu)Cerinte specifice:
  • Cunostiinte tehnice temeinice
  • Cunostinte medii de limba engleza
  • Cunostiinte minime de operare PC (program pontaj)
  • Carnet de conducere cat. BTrasaturi de personalitate:
  • Seriozitate
  • Putere de munca

Descrierea  postului de Tehnician:

Responsabilitati generale:

  • Realizeaza lucrarile de ansamblare si montare a pieselor conform standardului Volvo;
  • Ponteaza inceputul si sfarsitul lucrarii;
  • Identifica produsele/ piesele cu defecte;
  • Executa anumite operatii de pregatire a materialelor pentru asamblare si montare a pieselor; monteaza piesele;
  • Respecta regulile de curatenie, normele de securitate si sanatate in munca si protectie impotriva incendiilor;
  • Raspunde de mijloacele materiale, utilajele si echipamentele utilizate;
  • Raporteaza Sefului de Atelier/ Directorului de Service orice defectiuni ale sculelor sau echipamentelor care pot afecta lucrarile viitoare;
  • Este responsabil pentru intretinerea zilnica a sculelor si a locatiei in care sunt pastrate acestea;
  • Executa lucrarile de intretinere a mijloacelor de munca după terminarea operatiilor;
  • Este responsabil pentru respectarea Sistemului de Management al Calitatii.
  • Raspunde de rezultatele sale din productie;
  • Responsabil pentru efectuarea inspectiilor finale conform Legii 51/ 2013 si RNTR9/ 2013;
  • Responsabil pentru autocontrolul inspectiilor interfazice conform documentatiei tehnice a producatorului.

Primus Auto este unicul dealer Volvo in Bucuresti, cu o experienta de peste 10 ani. Aici puteti gasi o echipa de vanzari profesionista, care va va ajuta sa alegeti si sa configurati masina pe care o doriti, si un service la standardele internationale pe care le presupune marca Volvo.Volvo reprezinta in lumea business-ului contemporan echilibrul perfect dintre o cultura corporatista moderna si traditia unor valori fundamentale: siguranta, calitate si grija pentru mediul inconjurator. Brandul Volvo a implinit peste 95 de ani de traditie a acestor valori si a principiilor bazate pe respect, responsabilitate si incredere, verificabile la proba timpului.

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi  www.primusauto.ro